Twitter CEO’su Dick Costolo: Türk hükümetiyle bir anlaşma yapmadık

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım geçtiğimiz hafta Twitter’ın Türkiye’de ofis açmak için istediği yasal değişiklikleri gündeme aldıklarını açıklamış ve bu durum hükümetin Twitter ile anlaştığı şeklinde kamuoyuna yansımıştı. Öte yandan Twitter’da geçtiğimiz haftasonu kapsamlı bir hesap temizliğinin yapılması da bazıları tarafından hükümetin Twitter ile anlaşmasının bir sonucu olarak nitelendirilmişti.

dick-costolo-twitter-ceo-240912

Twitter CEO’su Dick Costolo sosyal ağ üzerinden kullanıcıların yönelttiği çeşitli soruları yanıtlıyor. Costolo Türkiye’deki kullanıcılardan gelen ve bu son gelişmelerle ilgili soruları ilk elden cevapladı. Bir Twitter kullanıcısının hükümetle anlaşıp anlaşmadıklarıyla ilgili sorusuna Costolo, böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığı şeklinde cevap verdi.

Costolo bazı hesapların askıya alınmasıyla ilgili olarak da rakip gruplar arasında gelişen koordineli şikayet etme girişimlerinin bulunduğunu ve konuyla ilgilendiklerini kaydetti.

İlgili >> Twitter (@dickc), Vagus, Hürriyet

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun