Teknoloji

Twitter Blue abonelikleri Android cihazlar üzerinden de başlatılabilecek

twitter blue mavi tik twitter onaylanmış hesap
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Twitter Blue abonelikleri artık Android telefonlar üzerinden başlatılabilecek. Twitter kısa süre önce abonelik servisi için yıllık ödeme planını duyurmuştu. Android üzerinden Blue’ya abone olmak isteyenlerin, tıpkı iOS’te olduğu gibi, her ay 11 dolar ödemesi gerekiyor. Bunun web’den abonelik ücretinden yüzde 35 daha fazla olduğunu belirttiğini hatırlatmakta fayda var.

Twitter web ve mobil arasındaki fiyat farkı konusunda net bir açıklama yapmasa da, şirketin Google’ın uygulama içi satın alımlardaki komisyonunu çıkarmak için ekstra fiyat uyguladığını tahmin etmek pek zor değil.

Blue aboneleri yanıt sıralamasında öncelik, tweet düzenleyebilme, 60 dakikalık videolar yükleyebilme gibi imkanlardan yararlanabiliyor. Özelleştirilmiş uygulama ikonları, yer imlerine kaydedilen tweetler arasında daha kolay navigasyon ve farklı tema gibi imkanlar da Blue abonelerine sunuluyor.

Twitter Blue mobil cihazlarda uygulama içinde daha kişisel bir deneyim sunuyor

Navigasyon çubuğunun kişiselleştirilmesi imkanı sadece mobil cihazlarda Blue aboneleriyle buluşuyor. Daha iyi bir okuma deneyimi sunan Okuyucu özelliği de Blue ile kullanıcılara ulaşıyor.

Twitter Blue servisi hâlihazırda ABD, Avustralya, Kanada, İngiltere, Japonya ve Yeni Zelanda’da kullanılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER