Twitter’da Bing destekli çeviri dönemi yeniden başladı

twitter-logo-230513

Twitter dünyanın dört bir yanındaki insanların birbirleriyle etkileşime girmeleri için mükemmel bir araç olsa da, ortak bir dili konuşmayan insanlar için bu iletişim süreci biraz zorlu bir hâle gelebiliyor.

Bu sorunun çözümü için Bing Translator’dan destek alan Twitter, kademeli olarak test ettiği çeviri özelliğini tüm kullanıcılarına sunmaya başladı.

Bing Translator tarafından gerçekleştirilen tweet çevirileri bir makineden çıktığı için bu çevirilerin kalitesini ve doğruluğunu sorgulamak yerinde bir hareket olacaktır. Ancak yapılan çevirilerin büyük kısmında atılan tweet’in ana fikrini kavramak mümkün oluyor. Tweet’leri çevirmek için tweet’lere yerleştirilen Dünya ikonuna dokunmak yeterli oluyor. Çeviri özelliği şu an için sadece Twitter’ın web, iOS, Android uygulamalarında ve TweetDeck’te bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...