Twitter Android uygulaması yeni tasarıma kavuştu

twitter-logo-230513 Twitter Android uygulaması için yayınlanan en son güncelleme, kullanımı daha kolay ve görsel açıdan daha şık yeni bir tasarımı beraberinde getiriyor. Şirket, söz konusu tasarımın beta testlerine geçtiğimiz nisan ayında küçük bir kullanıcı grubuyla başlamıştı.

Yeni tasarım sayesinde Twitter Android uygulamasının farklı bölümleri arasında dolaşmak çok daha kolay hâle geliyor. Kullanıcılar ana akışları, Moments, bildirimler ve mesajlar bölümü arasında ekranda sürükleme hareketleriyle geçiş yapabiliyor. Söz konusu sekmelerin butonlarının büyütülmesi sayesinde ekranın üst kısmındaki küçük butonlara dokunmak için verilen mücadele de sonlandırılmış oluyor.

twitter androidMikro blog servisinin Android uygulaması için yayınlanan güncelleme, Twitter’ın tüm özelliklerini çok daha kolay erişilebilir noktalara yerleştiriyor. Bu yaklaşım hem yukarıda ismi geçen dört bölümü hem de “…” ikonu arkasına gizlenen bölümleri kapsıyor. Güncellenen uygulamayla birlikte söz konusu bölümlere ekranın sol tarafından çıkan panel üzerinden erişilebiliyor.

Söz konusu panel, kullanıcıların profil sayfalarına, ayarlarına ve Twitter’ın değeri henüz anlaşılamamış olan Highlights özelliğine hızlı biçimde ulaşmalarını sağlıyor. Google’ın Material Design tasarım dilinin zorunlu parçalarından biri olan yüzen buton da güncellemeyle uygulamaya ekleniyor. Böylelikle uygulamanın hangi bölümünde olunursa olunsun yeni bir tweet yazmak ve göndermek mümkün hâle geliyor.

Twitter Android uygulamasına yeni bir tasarım ve kullanım kolaylığı getiren güncellemenin dağıtımına başladı. Kullanıcılar söz konusu güncellemeye Google Play Store üzerinden erişebiliyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...