Teknoblog Mobil Twitter Android uygulamasına navigasyon çubuğu ekliyor

Twitter Android uygulamasına navigasyon çubuğu ekliyor

Twitter Android uygulamasının tasarımında kullanıcıların uygulama içinde gezmesini kolaylaştıracak küçük bir tasarım değişikliğine gitti.

twitter androidTwitter Android uygulamasının tasarımında kullanıcıların tweetleri okumasını ve uygulama içinde gezmesini kolaylaştıracak küçük bir tasarım değişikliğine gitti. Mikro blog servisi, uygulamada ekranın alt kısmına navigasyon çubuğunun dağıtımına başladı.

Söz konusu navigasyon çubuğu sayesinde Twitter kullanıcılarının uygulama içinde daha rahat biçimde dolaşması ve sekmeler arasında kolaylıkla geçiş yapabilmesi amaçlanıyor. Ancak pek çok yenilikteki senaryo, Twitter’ın Android’de sunduğu yeni navigasyon çubuğunda da tekrarlanıyor. Navigasyon çubuğunu uygulamaya yerleştiren Twitter, bunun karşılığında başka bir özelliği uygulamadan alıyor.

Bundan böyle Android cihaz sahibi Twitter kullanıcılarının Ana Sayfa, Arama, Bildirimler ve Mesajlar sekmeleri arasında parmaklarını ekranda kaydırarak geçiş yapması mümkün olmayacak. Yeni navigasyon çubuğu, gece modunun aktive edilip edilmediğine göre mavi veya beyaz renkte olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Keep yola Google Keep Notlar ismiyle devam edecek

Twitter Android uygulamasına eklenen navigasyon çubuğuna erişmek için Google Play Store üzerinden uygulamayı güncellemek gerekmiyor. Yeni navigasyon çubuğunu kademeli olarak dağıtmaya başlayan mikro blog servisinin kısa süre içinde navigasyon çubuğunu tüm Android cihaz sahiplerine ulaştırması öngörülüyor.

Önceki HaberFIFA Futbol: FIFA World Cup ile Dünya Kupası heyecanı sürüyor
Sonraki HaberHonor 10 dünya genelinde 3 milyondan fazla sattı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz