Twitter Android uygulamasında kendi emoji setini kullanmaya başlıyor

twitter androidGoogle sürekli olarak bir yenileme ve iyileştirme çabası içinde olsa da, Android’in emoji sorunu henüz gerçek anlamda çözümden oldukça uzak görünüyor. Bu durum şirketleri de başka arayışlara itmişe benziyor. Twitter Android uygulamasında kullanıcıların farklı üreticilerin cihazlarında farklı emojiler görmesini engellemek adına kendi emoji setini kullanmaya hazırlanıyor.

Android cihaz sahibi Twitter kullanıcılarının yaşadığı emoji sorunu, işin içine iPhone sahipleri de girince daha da kötü bir hâl alıyor. iOS’in emoji kütüphanesinde yer alan, ancak Android’de bulunmayan emojiler tweetlere eklendiğinde Android kullanıcıları ekranda emojiler yerine kutular görebiliyor. Bu durumdan rahatsız olan Twitter da çözümü kendisi geliştirmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Bundan böyle Twitter kullanıcıları hangi Android cihaza sahip olursa olsun, paylaştıkları emojiler Twitter tarafından “Twemoji” adını taşıyan sete uygun olarak düzenlenecek. Böylelikle cihazlardaki Android sürümleri farklı olsa da, kullanıcılar aynı emojileri görebilecek.

Twitter Android uygulamasında kullanmaya başlayacağı “Twemoji” setini bir süredir internet sitesinde kullanıyor. Dolayısıyla mikro blog servisinin bu hamlesiyle farklı platformlar arasında bir birlik sağladığı da söylenebilir.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın