Teknoloji

Twitter Android uygulamasında DM arayüzünü yeniliyor

twitter for you

Twitter Android uygulamasında DM özelliğini kullananları yeni bir arayüz deneyimi bekliyor.  Mikro blog servisi, test ettiği yeni arayüz tasarımını kullanıcılarla buluşturmaya başladığını açıkladı.

Yeni tasarımda mesaj yazma kutusu kendisine özel bir sıraya yerleştiriliyor. Böylelikle bu kutu resim ekleme, GIF arama ve mesaj gönderme butonlarından ayrıştırılıyor. Kutunun yuvarlatılmış görünümü de Android’in son yıllardaki genel görünümüne daha yakın bir deneyim yaşatıyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada, yeni tasarımla sadece görsel bir değişikliğin sunulmadığı, aynı zamanda mesajlaşma deneyiminin daha hızlı ve pürüzsüz hâle geldiğine dikkat çekildi. Tweet yönlendirme, okundu bildirimleri ve mesaj isteklerinde daha fazla bağlam sunulması da gerçekleştirilen değişiklikler arasında yer alıyor.

twitter androidTwitter Android uygulamasında kısa süre önce Spaces ve podcast’leri entegre eden bir değişikliğe gitmişti. Şirket bir taraftan da tweet düzenleme özelliğinin sunumuna yönelik hazırlıklarında sona yaklaşıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER