Twitter ABD başkanlığı hesaplarını Joe Biden yönetimine devretmeye hazırlanıyor

Twitter, ABD başkanları tarafından kullanılan @POTUS hesabını yemin töreninin gerçekleştiği seçilmiş başkan gün Joe Biden’a devredecek. Şirketten Politico sitesine yapılan açıklamada, mevcut başkan Donald Trump yenilgiyi kabul etmese bile hesap devrinin gerçekleştirileceği belirtildi. ABD’de seçim sonuçları bundan yaklaşık iki hafta önce kesinleşse bile Trump henüz yenilgiyi kabul etmiş değil.

Twitter’dan konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor: “Twitter, 20 Ocak 2021 itibarıyla Beyaz Saray tarafından kullanılan hesapların devrini desteklemek için aktif biçimde çalışıyor. Tıpkı 2017’de olduğu gibi, bu geçiş süreci ABD Ulusal Arşiv ve Kayıtlar İdaresi ile yakın bir iş birliğiyle yürütülüyor.”

Twitter’da @whitehouse, @VP ve @FLOTUS hesapları da ABD başkanlığı tarafından kullanılıyor. Trump yönetimi tarafından bu hesaplarda yapılan tüm paylaşımlar, bir arşiv hesabına aktarılacak ve Biden’ın ekibine hiç tweet atılmamış beyaz bir sayfa verilecek. Twitter daha önce hesapların Barack Obama’dan Donald Trump’a devri sırasında da aynı yöntemi uygulamıştı.

Trump, göreve geldikten sonra @POTUS hesabı yerine kendi kişisel hesabını aktif olarak kullanmayı seçmişti. Bunun üzerine Twitter kendisine görevi nedeniyle bazı ayrıcalıklar sağlamıştı. Ancak görev devrinin ardından Trump, Twitter’daki bu ayrıcalıklarını kaybedecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Spaces sesli sohbet odaları için konu kategorisi desteği

Tıpkı Twitter gibi, Facebook da ABD başkanlığıyla ilgili hesapların Biden ekibine devredileceğini açıkladı. Açıklamada, 2017’de hesapların Obama yönetiminden Trump yönetimine devrinde olduğu gibi pürüzsüz bir sürecin yaşanmasının planlandığı belirtildi.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun