Twitch’ten TikTok ve YouTube Shorts’ta video paylaşmayı kolaylaştıracak yeni araç

Twitch TikTok ve YouTube Shorts için video hazırlamayı kolaylaştıran web tabanlı yeni bir düzenleme aracını kullanıma sunuyor. Clip Editor (Klip Editörü) adını taşıyan bu yeni araç sayesinde Twitch kullanıcıları canlı yayınlarından hızlıca kesit alıp başka platformlarda paylaşabilecek.

Yayıncılar Clip Editor sayesinde yayınlardan kestiklerini klipleri dikey formatta paylaşıma uygun hâle getirebilecek. Bu sadece tek bir tıklatmayla yapılabilecek. Twitch’in canlı yayın kontrol panelinde bulunan Clip Manager isimli araç ise yukarıda da belirttiğimiz gibi bu videoları TikTok ve YouTube Shorts üzerinde paylaşmayı mümkün kılacak.

Clip Editor kullanıcıların tam ekran ve bölünmüş ekran tasarımları arasında geçiş yapmalarını mümkün kılıyor. Kullanıcılar böylelikle diledikleri takdirde hazırladıkları videoda hem oyun görüntüsünü hem de kendi kamera görüntülerini kullanabilecek. Yayıncılar bölünmüş ekrandaki bölümlerin büyüklüklerini de değiştirebilecek. Buna ek olarak, kullanıcılar kesitlerin üzerine kanallarının isimlerini de ekleyebilecek. Böylelikle sosyal medyada viral hâle gelen videoların aslında kime ait olduğu daha net şekilde anlaşılabilecek.

twitch clip editor

Twitch TikTok ve YouTube Shorts’a video yüklemeyi kolaylaştıran aracını mobile de getirecek

Twitch TikTok ve YouTube Shorts gibi platformlarda dikey video paylaşmayı kolaylaştıran Clip Editor aracını hem macOS hem de Windows’ta yayıncıların kullanımına sunuluyor. Clip Editor’a yeni özellikler eklemek ve uygulamayı mobilde kullanıcılarla buluşturmak için çalışmalar devam ediyor.