Twitch Studio Mac canlı yayın yazılımı beta olarak yayınlandı

Twitch, web sitesinde yayınladığı bir blog yazısıyla Twitch Studio adlı özel yayın yazılımını Mac platformunda açık beta hâlinde dağıtıma sunduğunu duyurdu.

Bu yazılım başlangıçta sadece PC’ye özel bir araç olarak çıkmıştı. PC’ler çeşitli açılardan, özellikle de yazılım seçenekleri açısından daha fazlasını sunmaları nedeniyle yayın için daha kolay ve elverişli araçlar. Ancak PC kullanıcısı olmayanlar bu imkandan yararlanamıyordu. Koronavirüs pandemisi sürecinde birçok kişinin içindeki yayıncılık cevheri ortaya çıkınca, Twitch de Mac kullanıcılarını kapsamanın zamanının geldiğini düşünmüş olmalı.

Eğer yayıncılığa yeniyseniz, Twitch Studio başlangıç için epey elverişli bir ortam. Twitch bu yazılımı tasarlarken kullanım kolaylığına odaklanmış. Bu sayede bir yayın kurmanın zorlu aşamalarını kolaylıkla geçebilirsiniz, teknik detaylarda boğulmanıza gerek kalmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi "Üç Boyutlu Emlak Turu Uygulaması" geliştirdi

Ayrıca Twitch Studio yazılımı dahili uyarılar, sohbet entegrasyonu ve yayınınızın diğerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayacak birtakım özelleştirme seçenekleri içeriyor. Bununla birlikte eğer OBS, Streamlabs OBS veya XSplit gibi bir araç kullanıyorsanız, bu yazılım sizin için pek kullanışlı olmayacaktır. Çünkü bu saydıklarımız Twitch Studio’nun sunduğuna göre daha fazla esneklik sağlıyor. Ancak kullanımının da daha fazla tecrübe gerektirdiğini unutmamak gerekiyor.

Twitch Studio Mac yazılımının beta sürümünü buradan indirebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...