Twitch masaüstü uygulamasının tam sürümünü yayınladı

twitch masaustuTwitch masaüstü uygulamasının tam sürümünü sonunda yayınladı. Beta versiyonu mart ayından bu yana herkesin erişimine açık olan uygulama, Twitch’in satın aldığı “Curse” isimli uygulamanın üzerine inşa edildi. Masaüstü uygulaması, Twitch’in internet sitesi tarafından desteklenmeyen pek çok özellik barındırıyor.

Söz konusu özellikler arasında ilk olarak video görüşme ve oyun mod desteği öne çıkıyor. Twitch’in mobil uygulamasında bulunan Karanlık Mod da masaüstü uygulamasında mevcut. Bu mod seçildiğinde uygulama siyah ve mor renkli bir arayüze kavuşuyor.

Kanal sunucuları da masaüstü uygulamasının dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor. Bu özellik sayesinde yazılı ve sesli sohbet odalarında yayıncılar ve izleyiciler yayın sona erdikten sonra bile konuşabiliyor. Daha öncesinde içerik sahiplerinin takipçileriyle iletişimini aynı şekilde sürdürebilmesi için üçüncü taraf yazılımlara ihtiyaç duyuluyordu. Oyun kütüphanesi de masaüstü uygulamasının varlığı önemli özellikleri arasında bulunuyor.

Twitch masaüstü uygulaması bazı noktalarda hâlâ eksik

Twitch masaüstü uygulaması ile işlevsel özellikler sunsa da, bu durum uygulamanın tamamen sorunsuz çalıştığı anlamına gelmiyor. Örneğin, profil resmi, bilgisi ve takip edilen yayınlar listeleri uygulamaya giriş yapıldığında görüntülenemeyebiliyor.

Buna ek olarak, reklamların kapatılamaması da rahatsızlık verici bir nokta olarak göze çarpıyor. Aynı anda birden fazla yayın izlenememesi ve BetterTwitchTV ve FrankerFaceZ gibi modların desteklenmemesi de uygulamanın eksikleri arasında yer alıyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...