Twitch masaüstü uygulamasını 16 Martta yayınlayacak

twitch masaustuCanlı oyun yayını platformu Twitch masaüstü uygulamasına yakında kavuşacak. Söz konusu uygulama, özü itibarıyla eski bir uygulamanın yeniden isimlendirilmesiyle hayata geçecek. Twitch geçtiğimiz yıl satın aldığı oyun sohbeti uygulaması Curse’ü resmi masaüstü uygulaması olarak tekrar yayınlamaya hazırlanıyor.

Söz konusu uygulama, Curse’ün orijinal versiyonuyla aynı araçları barındıracak. Ekran paylaşımı, sesli ve görüntülü sohbet, topluluk sunucusu ve moderasyon araçları söz konusu özellikler arasında bulunuyor.

Ancak bunlara ek olarak, uygulama Twitch’in sosyal özelliklerini de bünyesinde barındıracak. Kullanıcılar Twitch arkadaşlarına bağlanıp aktivitelerini onlarla paylaşabilecek. Ayrıca Twitch’in “whispers” adını taşıyan özel mesaj ürününe de uygulama üzerinden erişilebilecek.

Twitch masaüstü uygulaması oyun mağazasını da destekleyecek

Twitch’in masaüstü uygulaması üzerinden ilkbaharda faaliyete geçmesi beklenen oyun mağazasına da erişilebilecek. Yenilenen uygulamanın beta sürümü, 16 Martta herkese açık olarak yayınlanacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...