Twitch kullanıcıları diğer izleyicilere abonelik hediye edebilecek

twitch kullanicilariTwitch geçtiğimiz ay düzenlenen TwitchCon’da sözünü verdiği değişiklikleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bundan böyle Twitch kullanıcıları, diğer kullanıcılara 1 aylık abonelik paketleri armağan edebilecek. Söz konusu paketlerin yenilenmesi ise henüz mümkün değil.

Abonelik paketlerinin hediye edilebilmesi, maddi durumu çok güçlü olmayan Twitch üyelerinin kanalların imkanlarından yararlanmasını mümkün hâle getiriyor. Örneğin, sadece abonelere özgü olan Discord isimli sohbet aracından sadece kanallara abone olanlar yararlanabiliyor.

Hediye özelliğinin yayıncılar adına da işe yarar olacağı söylenebilir. Yayıncılar, düzenleyecekleri yarışmalarda ödül olarak 1 aylık ücretsiz abonelik verebilir.

Twitch yeni özelliğinden daha iyi yararlanılabilmesi adına bazı işbirliklerine de gidiyor. GameWisp ile birlikte bir eklenti hazırlayan şirket, Affiliate ve Partner programındaki yayıncılara önemli bir araç sunuyor. Bu araç sayesinde yayıncılar, hediyeyi hak ettiğini düşündükleri izleyicilerini öne çıkarabiliyor.

Twitch kullanıcıları arasındaki yakınlık hediyeler sayesinde artabilir

Twitch hediye özelliğiyle hem kullanıcılarına hem de abonelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu özellik sayesinde Twitch kullanıcıları arasındaki yakınlığın da artması muhtemel görünüyor. Daha fazla kişinin yayınlara abone olması, yayıncılar için de daha fazla gelir anlamına geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın