Donald Trump’ın Twitch hesabı yeniden erişime açıldı

Twitch, ABD Başkanı Donald Trump için kampanya ekibi tarafından açılan hesabı “nefret eylemi” gerekçesiyle iki hafta önce geçici olarak askıya almıştı. Söz konusu ceza, bu hafta itibarıyla kaldırıldı ve Trump’ın Twitch hesabı yeniden erişime açıldı. ABD Başkanı’nın iki yayında Meksikalı göçmenler için kullandığı ifadeler, Twitch’in başkanın hesabını askıya almasına neden olmuştu.

Twitch’ten yapılan açıklamada, kararın Trump’ın haziran ayının sonlarında Tulsa’da düzenlediği mitingde kullandığı ifadeler nedeniyle alındığı belirtilmişti. Trump söz konusu konuşmada Meksikalı göçmenlerin hırsızlık yaptığını öne süren bir örnek kullanmış ve bu örnekte Meksikalı erkekleri tanımlamak için “hombre” ifadesini seçmişti.

Trump’ın 2015’te yaptığı bir konuşmanın tekrar yayını da Twitch’in tepkisini çekmişti. Trump, başkanlığa adaylığını açıkladığı konuşmada da Meksikalı göçmenlerden “tecavüzcüler” şeklinde bahsetmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Twitch, Donald Trump cezasının neden iki hafta sürdüğü konusunda ekstra bir açıklama yapmadı. Şirket, sadece iki hafta önce yaptığı açıklamayı hatırlattı ve platformunda nefret eylemlerine izin verilmediğini belirtti. Bu nedenle ABD Başkanı’nın kanalının geçici olarak askıya alındığı ve ilgili içeriklerin de kaldırıldığı yeniden hatırlatıldı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...