Twitch kısa kliplerle yayınların favori anlarını paylaşmayı sağlıyor

twitch clipsTwitch üzerinden oyun yayınları izlemeyi sevenler, artık favori anlarını arkadaşlarıyla daha kolay biçimde paylaşabilecek. “Clips” adını taşıyan yeni özelliğinin duyurusunu yapan çevrim içi yayın platformu, kullanıcıların yayınlar içinden maksimum 30 saniye uzunluğunda klipler kaydedebilmesini mümkün kılıyor. Bu kısa görüntüler sonrasında Facebook, Twitter ve Reddit gibi platformlarda da paylaşılabiliyor.

Twitch’in kısa klip oluşturma aracının kullanımı da oldukça kolay. Video oynatıcısında beliren “Clips” butonuna tıklandığında yayının önceki 25 saniyesi otomatik olarak kaydediliyor. Butonun tıklanmasından sonraki 5 saniyelik bölüm de kayda dahil ediliyor. Daha sonra bu klipler bağlantı formatında paylaşılıyor. Söz konusu bağlantılar, izleyicilere orijinal yayına da ulaşma fırsatını veriyor.

Twitch Clips özelliğini şu an için sadece belli kanallarda kullanıyor. Ancak önümüzdeki dönemde platformdaki tüm yayıncı ve kullanıcıların bu özellikten faydalanması planlanıyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...