Twitch Alexa aracılığıyla yayın izlemeyi mümkün kılıyor

twitch alexa
Amazon Echo Show

Twitch’in sahibi olan Amazon, Twitch ile diğer ürün ve servisleri arasındaki bağı kuvvetlendirmeye yönelik adımlar atıyor. Amazon Echo Show üzerinde YouTube izlemek mümkün olmasa da, Twitch yayınlarını izlemek kolaylaşıyor. Twitch Alexa entegrasyonu sayesinde sesli komutlar ile Twitch yayınları arasında gezinmek ve yayınları izlemeye başlamak kolaylaşıyor.

Amazon’un dijital asistanı, Twitch izleyicilerinin işini önemli ölçüde kolaylaştıracak görevleri üstlenebiliyor. İzleyiciler, Alexa’ya komut vererek bir kanalı oynatmaya başlayabiliyor, yeni yayıncıları keşfe yardımcı oluyor veya belirli bir oyun müsabakasını izlemeyi sağlayabiliyor. Alexa, favori yayıncılarının yayınları başladığında da Twitch izleyicilerine bildirim de gönderebilecek.

Twitch Alexa entegrasyonu sayesinde yayınları sadece dinlemek de mümkün olacak

Twitch Alexa entegrasyonundan tam anlamıyla yararlanılabilmesi adına Alexa uyumlu bir cihazın ekrana sahip olması gerekiyor. Ancak ekranı bulunmayan cihazlarda da Alexa entegrasyonu sayesinde Twitch yayınlarını dinlemek mümkün olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın