Twitter TweetDeck Windows uygulamasını 15 Nisanda kapatıyor

tweetdeck windows

Twitter 15 Nisandan itibaren TweetDeck Windows uygulamasına verdiği desteği sonlandıracağını açıkladı. 2011 yılında TweetDeck’i satın almış olan şirket neden böyle bir hamleye giriştiğiyle ilgili olarak mantıklı bir neden açıklamadı. Proje yöneticisi Amy Zima, konuyla ilgili olarak yayınlanan bir blog yazısında Twitter’ın TweetDeck deneyimini genişletmeye daha fazla odaklanmak için böyle bir karar aldığını söyledi.

Twitter web sitesinde TweetDeck uygulaması için bir indirme butonu görünmüyor, ancak TweetDeck Windows uygulamasının 15 Nisan tarihinden sonra işlemeyi tamamen mi bırakacağı, yoksa sadece yeni güncelleme mi almayacağı şu an için bilinmiyor.

TweetDeck genellikle deneyimli kullanıcılar için donatılmış bir uygulama olsa da, web uygulamasına yönelik olarak yapılan zorlamalar, Twitter’ı bahsedenler, bildirimler, listeler gibi bir dizi sütunda görüntülemeye olanak sağlayan ızgara görünümlü yapısını sevenleri bile hayal kırıklığına uğratıyor olmalı. Twitter geçmişte TweetDeck’in iOS ve Android uygulamalarını da kaldırmıştı, böylelikle daha az platforma daha fazla özellik getirme konusunda daha fazla odaklanma şansı yakalamıştı, tıpkı şimdi olduğu gibi.

Twitter.com veya TweetDeck’in istatistik sayfasına giriş yapmış olan kullanıcılar TweetDeck Chrome ve Mac uygulamalarında otomatik olarak kullanıcı girişi yapabiliyorlar. Twitter, Windows uygulamasıyla ilgili duyurunun yanında bunu da açıklamayı ihmal etmedi. Ayrıca Twitter TweetDeck’in web versiyonunun Windows görev çubuğuna nasıl sabitlenmesinin yönetimini de veriyor, ne var ki TweetDeck’in bağımsız uygulamasının Twitter akışlarıyla ilgili olarak daha anlaşılır olan görünümüne alışanları avutmakta pek başarılı olmayacaktır gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...