Teknoblog İnternet Turkcell’in VINN E176 3G USB modemi ile ilgili izlenimler

Turkcell’in VINN E176 3G USB modemi ile ilgili izlenimler

PAYLAŞIN

turkcell-3g-vinn-modem-595-x-446

Turkcell’in VINN 3G USB modem reklamları TV’lerde dönüyor. Sokaklardaki reklam panolarında da VINN ile sıklıkla karşılaşıyorsunuzdur. Peki, VINN’ın gerçek performansını merak ediyor musunuz? Bir VINN kullanıcısı olarak buna cevap verelim.

3G’yi sabırsızlıkla bekleyen grup içerisinde yer alıyorduk. 3G sayesinde her yerde WiFi bağlantı noktası aramaya gerek kalmayacak, her yerden rahatlıkla yazı girişi yapabilecektik. 3G servisinin başlamasıyla birlikte bir Turkcell bayiinin yolunu tuttuk ve ellerinde VINN olup olmadığını sorduk. Perşembe günü ellerinde olmadığını, ancak Cuma günü geleceğini söylediler. Ayrıca sınırlı sayıda geleceğini ve eğer istersek ayırtabileceklerini söylediler. Ayırttığımız VINN E176 modemi Cuma günü satın aldık. Modemin üreticisi Huawei. Paketin içerisinden bir adet Turkcell SIM Plus kartı çıkıyor. Bu kartı modemin içerisine, USB girişinin hemen yanında bulunan yuvaya sokuyorsunuz. Bu SIM kart sadece veri alışverişine ve SMS gönderimine açık olan hat için kullanılıyor. 24 ay abonelik taahhüdü ile aylık 39 TL karşılığında bu modem bedava veriliyor. Ayrıca kampanya kapsamında ilk 3 ay için sadece 19 TL ödeniyor.

Modemi bilgisayarın USB portuna taktığınızda karşınıza çıkan ekrandan AutoRun.exe dosyasını çalıştırma seçeneğine tıklayın. Böylelikle Turkcell Connect yazılımının kurulumu başlayacaktır. Bununla birlikte gerekli olan sürücüler de bilgisayara yüklenecektir. Yükleme sırasında hata mesajlarıyla karşılaşacak olsanız bile tekrar başlatın, sonunda modem yüklemesi de tamamlanacaktır. Artık internete bağlanmak için Turkcell Connect yazılımını çalıştırmanız yeterli. Yazılım açıldığında size PIN kodunu soracaktır. Karttaki PIN1 bölgesini kazıyıp orada yazılı olan şifreyi girin. Yazılım USB modemi ve şebekeyi bulduktan sonra size sadece Bağlan tuşunu işaretlemek kalacaktır.

Speedtest.net sitesi üzerinden yaptığımız hız testlerinde indirme hızı 3-5 Mbps aralığında geziniyor. Bağlantı hızının dalgalı seyir izlediğini de belirtmeden geçmeyelim. Eğer bulunduğunuz yerde 3G şebeke sinyali kuvvetli değilse, veri alışverişi yavaşlıyor. Hiç 3G şebekesi yoksa, bu sefer EDGE üzerinden yine de internete bağlanabiliyorsunuz. Doğrusunu söylemek gerekirse, 3G’nin hızını gördükten sonra insan EDGE’in hızına gerçekten burun kıvırıyor. Yazının devamında Speedtest.net üzerinden yaptığımız hız testinin ayrıntılarını bulabilirsiniz.

turkcell-3g-speedtest-sonuc

turkcell-connect-vinn

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia 8 İncelemesi

5 YORUM

  1. Türkcell den vınn kampanyası kapsamında modemle bir hat aldım.ilk üç ay 19.00 tl demişlerdir.Ancak ilk ay bir başka türkcell hattımın 2 ve 7 tl.lik borcu için 3 G hattım kesildi.bİR TÜRKCELL bayine giderek hem o hattın hemde 3g hattımın borçlarını ödedim.İlk ay 19.00 tl olması gereken borcum 33.00 tl oldu.Buna rağmen ödedim ama tam 10 gün hattım açılmadı.Bu ay ise yine 19.00 tl olması gereken 3g vınn hattıma tam 84.80 tl borç geldi.Sözleşmeyi nasıl iptal edebilirim.Bir yol gösterin lütfen.

  2. Sayın Ahmet Özden,
    Ben de vınn kullanıyorum. 4 gb’lık paket aldık 39,00 tl gelmesi gereken fatura 136.40 tl geldi. 24 aylık olan sözleşmeyi iptal etmek için 24 x 39 = 936 tl ödemem gerekiyor. Ama sizinki 19,00 tl lik paket olduğu için 24 x 19 = 436 tl ödemeniz gerekiyor.

  3. hakikaten hem müsteri hemde insaniyet açısından utanç vericidir begenmedim iptal ediyorum yani illaki milleti soyacakmısınız bu yöntemi kınıyoruz ve hakkımızı helal etmiyoruz yasin

  4. bu vınn insanı batırır valla alacak olana tavsiyem adını bile unutsun insanı soymaktan başka bi işe yaramıyor acil normal nete döneceğim

  5. wınn’ı aslaaa faturalı hat üzerinden almayın.sadece data hattı alın.Gerçi sadece kazıklanmanızı önleyecek o kadar..Bağlantı,ilk çıktığı anlardaki gibi sıkça kopuyor ve çokk yavaş.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz