EğlenceManşetler

Turkcell mobil ve masaüstü TV servisini yeniledi, Turkcell TV+ karşınızda – Galeri

İnternet üzerinden TV veya diğer multimedya içeriklerine ulaşmak artık yükselen bir değer. Turkcell de 3G çıktığından beri Mobil TV servisiyle bu alanda bir hizmet sunuyordu. Hatta buna geçen yıl açtığı Turkcell Web TV ile masaüstü yayıncılığı da eklemişti. Mobil operatör bu servislerini tek bir çatı altına topladı ve Turkcell TV+ olarak adlandırdı.

Turkcell TV+ servisi kapsamında sunulan TV kanallarını, TV dizilerini ve sinema filmlerini hazırlanan iPad ve iPhone uygulamaları ve ayrıca web sitesi üzerinden izlemek mümkün. Bu arada diğer platformlardaki Mobil TV uygulamaları ve servisleri de Turkcell TV+ adı altında faaliyetlerine devam edecek. Turkcell TV+ servisi altında dört farklı paket bulunuyor. Ücretsiz olan Başlangıç Paketi sayesinde TV, kaçırdığınız ya da yeniden izlemek istediğiniz dizilerin son bölümlerini ve Filmler?de ?Paketimden Seyret? kategorisi altında yer alan filmleri dilediğiniz zaman web’den izleyebilirsiniz. Bu paket ilk ay ücretsiz olsa da daha sonraki aylarda 1.90 TL’lik ücrete sahip olacak. Aylık 5.90 TL, günlük 1 TL fiyata sahip olan Standart Pakette ise web’in yanında cepten ve tabletten de içerik izleme imkanı sunuluyor. Sinema Paketi içinde Standart Paket’e ek olarak yüzlerce film de kapsam dahilinde, aylık 9.90 TL’lik ücrete sahip. Aylık 14.90 TL, günlük 5.90 TL fiyata sahip olan Lig TV paketiyse mobil cihazlardan Lig TV’yi izlemeye olanak sağlıyor.

Oldukça düzgün bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulama üzerinden paket satın alma işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca uygulamayı Facebook ve Twitter’a bağlayarak Turkcell TV+ üzerinden izlediğiniz yayınları arkadaşlarınızla veya takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Galeri: Turkcell TV+ iPad Uygulaması
[nggallery id=889]

BASIN BÜLTENİ

Turkcell TVPlus ile kişisel televizyon her yerde

Eğlence ve TV izleme alışkanlıklarını değiştirecek  yeni kişisel televizyon platformu TVPlus, Turkcell ve Turkcell Superonline’lılara yayın akışına mahkum kalmayacakları, diledikleri yerden diledikleri içeriği izleyebilecekleri, en popüler en güncel dizi ve filmlere ulaşabilecekleri, Süper Final heyecanını kaçırmayacakları, izlerken aynı ekran üzerinden arkadaşlarıyla sosyalleşebilecekleri zengin, kolay, kesintisiz kişisel televizyon deneyimi sunuyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell yeni kişisel televizyon platformu TVPlus’ı müşterilerinin hizmetine sundu. Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan TVPlus sayesinde Turkcell’liler bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerinde 42’den fazla kanalı izleyebilecek, istediği programı istediği an başa sarabilecek, kaçırdığı ya da yeniden izlemek istediği dizilerin tekrarını istediği an istediği yerde takip edebilecek, 2 TL’den başlayan fiyatlarla en popüler, en güncel filmleri HD kalitesinde kiralayabilecek, Süper Final heyecanına cepten ortak olacak, Sosyal TV özelliği sayesinde izlediğini, yorumlarını arkadaşlarıyla anında paylaşacak.

Süreyya Ciliv: Her ekranda en kolay, en iyi kişisel TV deneyimi sunuyoruz

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Türkiye’nin mobil televizyon ile Turkcell 3G sayesinde tanıştığını ve Turkcell MobilTV uygulamasıyla yeni bir dönem başlattıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

“İnternet, televizyon ve video izleme alışkanlıklarımızı kökünden değiştiriyor. Bugün artık 3G ve fiber internet hızı daha kaliteli ve daha zengin bir deneyimin önünü açıyor. Akıllı cihazların çeşitlenip yaygınlaşması sayesinde içeriğe daha fazla ekrandan erişebiliyor, televizyon ve video izleme deneyimini sosyal medyaya taşıyabiliyoruz. Turkcell’liler artık çok iyi biliyor ki en son teknolojiye en kullanıcı dostu haliyle ve en uygun koşullarda ulaşabilmek onlara özel bir ayrıcalık. Bu geleneği bozmuyor ve müşterilerimize her ekranda en iyi, en kolay, en tutarlı ve kesintisiz kişisel televizyon deneyimi yaşatacak Turkcell TVPlus’ı sunuyoruz. Turkcell TVPlus’ın zengin dünyası sayesinde müşterilerimiz artık televizyona ve yayın akışına seyirci kalmayacak, dilediği içeriğe dilediği yerden en uygun fiyata ulaşacak.  

Daha Zengin: En güncel filmler 2 TL’ye

42’den fazla televizyon kanalı sunan TVPlus, Türkiye’nin en popüler dizilerinin eski bölümlerinden oluşan dizi arşivine de sahip. 200’den fazla film içeren Sinema Paketi ile sinemaseverlerin keyfine keyif katan TVPlus, Kirala İzle seçeneği sayesinde hiçbir pakete üye olmaya gerek olmadan 2 TL’den başlayan fiyatlarla en güncel filmlere DVD’si çıktığı anda ulaşma imkanı da sunuyor. Turkcell’liler bu filmleri dublajlı ya da altyazılı orijinal dilinde 48 saat boyunca cebinden, bilgisayarından, tabletinden istediği kadar izleyebiliyor.

Daha Kişisel: Kontrol artık izleyicide

TVPlus sayesinde Turkcell’liler TV izlerken “kaçırdım” endişesi taşımayacak. TVPlus ile canlı yayını durdurup oynatmak, herhangi bir programı başa sarmak, bir ekranda izlenmeye  başlanan yayını bir başka ekranda kaldığı yerden izlemeye devam etmek (örneğin cepten başlayıp bilgisayardan devam etmek), kaçırılan dizinin son bölümünü bir hafta boyunca herhangi bir zamanda izlemek mümkün.

Daha Sosyal: Anında paylaş, anında haberdar ol

TVPlus kullanıcılarını ayrıcalıklı kılan bir başka özellik de Sosyal TV.  Facebook ve Twitter hesaplarını kullanarak cepten, tabletten ya da bilgisiyardan film ya da televizyon izlerken aynı ekran üzerinden yorumlarını ya da izlediği yayın bilgisini paylaşabiliyor, arkadaşlarının ne izlediğini görebiliyor, canlı Twitter akışı üzerinden o anda izlediği program ile ilgili sosyal medyada yapılan tüm yorumlara ulaşabiliyor, o an en çok neyin izlendiğinden anlık olarak haberdar olabiliyor.

Daha Heyecanlı: Süper Final Cepte

Turkcell TVPlus futbol tutkunlarını da unutmadı. Turkcell’liler sadece cep ve tabletlerden izlenebilen LigTV paketi sayesinde Süper Final heyecanına Turkcell 3G kalitesiyle ayda 14.90 TL’ye ortak olabiliyor, üstelik data fiyatı da pakete dahil.

1 Haziran’a kadar Başlangıç Paketi ücretsiz

Turkcell ve Turkcell Superonline müşterileri, televizyondan çok daha fazlasını sunan Turkcell TVPlus’ın Başlangıç Paketini 1 Haziran’a kadar ücretsiz kullanabilecek.

Turkcell, gnctrkcll’liler, Platin ve Gold müşterilerini de unutmadı. gnctrkcll’liler herhangi bir paket aldıklarında her hafta bir filmi ücretsiz izleyebiliyor. Turkcell Platinum ve Gold müşterileri de Standart veya üstü paketlerden birine üye olmaları durumunda her hafta bir filmi ücretsiz izleyebiliyor.

Turkcell TVPlus’ı nasıl izleyeceksiniz?

Turkcell TVPlus servisinden tüm Turkcell ve Turkcell Superonline müşterileri yararlanabiliyor. Turkcell müşterileri TVPlus’a telefon numaraları ve Süper Şifre’leriyle, Turkcell Superonline müşterileri ise müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapabiliyor. www.turkcelltvplus.com adresinden TVPlus paketlerini satın almak ve izlemeye başlamak mümkün. iPhone ve iPad kullanıcıları, App Store’dan, Android cihaz kullanıcıları ise Turkcell’in mobil uygulama dükkânı T-Market’ten TVPlus uygulamasını indirebiliyor, uygulama içinden istediği pakete abone olabiliyor.

Turkcell TVPlus paketleri

Başlangıç Paketi:  Webde 42 kanal, cepte TRT1, dizi tekrarları, pakete özel ücretsiz filmler. Başlangıç Paketi Turkcell ve Turkcell Superonline abonelerine mayıs sonuna kadar ücretsiz.

Standard Paket: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmler. Ayda 5,90 TL, günlük 1 TL.   Cepten, tabletten, bilgisayardan izlenebiliyor.

Sinema Paketi: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış yüzlerce film. Ayda 9,90 TL. Cepten, tabletten, bilgisaylardan izlenebiliyor.

Lig TV Paketi: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmler ve LigTV kanalları. Ayda 14,90 TL, günlük satın alma ücreti ise 5,90 TL. LigTV yayınları ve Süper Final maçları cep telefonları ve tabletlerden izlenebiliyor.

YAYINLANAN KANALLAR
AHABER, ATV, BABY FIRST, BBC WORLD, BEYAZ TV, BLOOMBERG HT, CARTOON NETWORK, CNBC-E, CNNTURK, EURONEWS, FASHION TV, FOX TV, HABERTURK, IZ TV, KANAL24, KANAL7, KANALD, KANALTÜRK, KARADENİZ TV, KRAL TV, LİGTV, MİNİKA, NTV, NTVSPOR, NR1, POWERTURK, PRO 7, SAMANYOLU, SAMANYOLU HABER, SHOW TV, SKYTURK, STAR TV, TJK TV, TRT1, TRT ÇOCUK, TRT HABER, TRT MÜZİK, TRT SPOR, TV8, TURKMAX, YUMURCAK, TNT, WORLD TRAVEL CHANNEL

İlgili – Turkcell TV+
İlgili – iOS App Store

İLGİLİ HABERLER