Teknoblog Manşetler Turkcell MikroSim kartları iPad ve iPhone 4’ten önce Türkiye’ye getirdi

Turkcell MikroSim kartları iPad ve iPhone 4’ten önce Türkiye’ye getirdi

PAYLAŞIN

Bildiğiniz gibi iPad ve iPhone 4 mikro SIM kart yuvalarına sahipler. Şu anda kullanmakta olduğumuz SIM kartlar mini SIM kart sınıfında olduğu için bu cihazları sahip olduğumuz  SIM kartlarla kullanmamız mümkün değil. iPad’in ve iPhone 4’ün Türkiye’ye gelmesinden önce bu mikro SIM probleminin halledilmesi gerekiyordu. iPhone 4’ü çok yakında Türkiye’de satışa sunacağını açıklayan Turkcell mikro SIM kartları da sunacağını vaat etmişti. Şirket bu vaadini kısa sürede yerine getirmişe benziyor.

Turkcell’in duyurduğu “MikroSim” kartlar normal SIM kartlarla aynı fiyata sunulacak. 3G iPad henüz Türkiye’de satışa sunulmamış olsa da, yurtdışından satın alanlar MikroSim kartı takıp kullanma şansına sahip olacaklar. Bu arada Turkcell WiFi iPad sahibi olup da 3G ile internete bağlanmak isteyenler için de MultiVINN modemi öneriyor. Bu modemi 24 ay boyunce ayda 59 TL’ye satın almak mümkün, yanında da 4 GB’lık veri paketi veriliyor. MultiVINN aynı anda 5 kişiyi internete ulaştırıyor.

2ninkaresi aracılığıyla… Burak Yıldırım’a teşekkürler!

2 YORUM

  1. bişey sorcam şu kendi normal sim kartlarımızı mikro karta çevirebiliyomuyuz yoksa gidip bi turkcell bayiye mi sormalıyım

    • Merhaba,

      Piyasada SIM kart kırıcılar satılıyor, SIM kartınızı micro SIM kart boyutlarında kesip iPhone 4 veya iPad’de kullanabilirsiniz. Ancak tavsiyemiz bir Turkcell bayisine gitmeniz yönünde olur.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz