Manşetler

Turkcell BiP’e para gönderme özelliğini getirdi

Turkcell’in anında mesajlaşma ve iletişim platformu BiP, hızlı şekilde para transferine imkan sunmaya başladı. Turkcell’in belirttiğine göre kullanıcılar, BiP ile IBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan, sadece telefon numarasıyla para gönderebiliyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “BiP’ten görüntülü görüşme, anlık karşılıklı takip ve BasKonuş gibi özellikleri birçok küresel mesajlaşma uygulamasından önce hayata geçirdik. Şu an BiP’in 6 kişiye kadar video konferans yapılabilen inovatif bir özelliği de bulunuyor. Yepyeni özelliğimiz para transferiyle yine bir ilke imza atmış olduk. Artık BiP’le mesaj gönderir gibi para gönderilebiliyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP küresel marka olma yolunda hızla ilerliyor. Yakın zaman içerisinde ikinci telefon numarası tanımlama, ev veya iş telefonu ile faks numarasını ekleme gibi yeni özellikler de BiP’te aktif hale gelecek.” şeklinde konuştu.

BiP ile para transferi nasıl yapılır?

BiP’ten para transferi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • Mesaj penceresinden TL ikonuna tıklayıp kredi kartınızı ya da Paycell Kartınızı tanımlayıp, kart seçimini yapın.
  • Gönderilecek tutarı belirleyip, parayı transfer edin.
  • Eğer alıcıysanız ve Paycell Kartınız henüz yoksa, gelen para transfer bilgilendirmesi altındaki butona tıklayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Turkcell’in dikkat çektiğine göre, Sanal Kart sahipleri, paralarını harcayabilmek için Paycell uygulamasını indirip kart bilgilerine ulaşarak kartlarını VISA altyapısı desteği olan tüm internet alışverişlerinde anında kullanabiliyor. Fiziksel Paycell Kart sahipleri ise anında paralarını yurtiçi ya da yurtdışında tüm internet ve mağaza içi alışverişlerinde harcayabiliyor. Fiziksel Paycell Kartlar ise Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alınabiliyor. BiP ile günlük 350 TL, ayda ise 750 TL’ye kadar para transferi gerçekleştirilebiliyor ancak Paycell kartlarındaki tutarlar nakit olarak çekilemiyor.

bip whatsapp karşılaştırma

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER