Teknoblog Mobil Turkcell 3G’ye geçmek için sadece bir SMS mesajı yetecek

Turkcell 3G’ye geçmek için sadece bir SMS mesajı yetecek

PAYLAŞIN

turkcell-3g-logo3G’nin geliş tarihi yaklaştıkça her üç operatörün de tanıtım çalışmaları artıyor. Turkcell doğru bir strateji izleyerek 3G’yi özel olarak blog yazarlarına da anlattı. Her ne kadar çağırılmamış olsak da değinmeden geçmeyelim. Blog yazarları 3G’nin hayata neler katacağını bizzat Turkcell’den dinlediler.

Turkcell’in 3G projesi ve 3G’nin hayatımıza neler getireceği buradan ulaşabileceğiniz Word dökümanında güzel bir şekilde özetlenmiş. Ayrıca WordPress.com altında özel bir Turkcell 3G blogu da açılarak buradan da sürekli bilgi verilecek. Sosyal medya dökümanında ilgimi çeken bölüm en sonu oldu. Bu son bölümde 3G’ye nasıl geçileceğini özetliyor:

3G’ye kolay geçiş
–  Müşterilerimiz, ilk günden itibaren 3G’ye ücretsiz ve kolayca, sadece bir SMS göndererek geçiş yapabilecekler.
– 3G servislerden yararlanmak için 3G kapsama alanın içinde olmak ve bu teknolojiyi destekleyen cihazlara sahip olmak yeterli.

Sadece tek bir SMS bu iş için yetecekse süper… Ancak bu SMS’i atmaya teşvik edecek şartların oluşması gerekiyor. Yani tarifeleri görmemiz gerekiyor. Merakla beklediğimiz de bu… Ayrıntıları yazının devamıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

İlgili – Turkcell 3G Blog

1 YORUM

  1. Turkcell, 3G’ye geçişin ne kadar kolay olduğunu açıklamış.
    Fakat bugün bizlere bu işe ne kadar amatörce yaklaştıklarını da gösterdiler.
    Bugün (7 Temmuz) sabahı itibari ile Turkcell’den aldığımız hizmet tamamen kesintiye uğradı. Benim gibi bazı iş arkadaşlarımda da aynı sorun olduğunu gördüm. Turkcell’i aradığımızda, sorunun bugün yapılan 3G testlerinden kaynaklandığını, kısa zaman içinde düzeleceğini belirttiler. 3G’li bazı telefonlarda (Blackberry Bold ve Nokia) bu sorun ortaya çıkmış. En azından bir açıklama alabildik fakat herhangi bir çözüm önerisi gelmedi. Saatler sonra çözümü bir şekilde bulduk. Telefonun network ayarlarından network mode’unu değiştirmek, yani UMTS’yi kapatmak yeterliymiş.
    Aldığımız hizmetin kesintiye uğramasının hiçbir mazereti olamayacağı bir yana, en azından bu çözümün Turkcell tarafından bize iletilmesi gerekirdi.
    Yeni sistem geçişinde kullanıcı mağduriyeti yaratmanın hiçbir açıklaması olamaz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz