Teknoloji

Turkcell 3G için ön talepleri almaya 13 Temmuz’da başlıyor

turkcell_3g_logo-590-x-79

Pazar günü posta kutumuza gelen Turkcell’den gelen bir basın bültenine göre 3G için ön talep süreci 13 Temmuz’dan, yani bugünden itibaren başlıyor. 30 Temmuz’da başlayacak olan 3G servisine daha önceden ön talepte bulunanlar bu tarihte hiçbir ek işlem yapmaksızın 3G servisini kullanmaya başlayacak. O tarihte ilgili bilgilendirme mesajı Turkcell tarafından ön talepte bulunan abonelerine gönderilecek.

Yazıyı yazdığımız gecenin şu saatinde 2323’e attığımız “3G” şeklindeki mesajın gönderimi başarılı olmadı. Demek oluyor ki, ön talebin açılışı günün ilerleyen saatlerinde olacak. 3G için can atan, 3G’ye hemen geçmeyi planlayan Turkcell aboneleri… Beklememek için ön talepte bulunmak iyi olabilir. Bu arada Turkcell sesli görüşme ile video görüşmesini aynı fiyat üzerinden sunmayı planlıyormuş. Ayrıntıları yazının devamındaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

TURKCELL 3G İÇİN ERKEN BAŞVURU FIRSATI

Turkcell 3G’li olmak, ücretsiz ve çok kolay: “3G” yazıp 2323’e gönderenler, 30 Temmuz’da 3G dünyasına ilk adım atanlardan olacak.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 81 il merkezinde aynı anda hizmete açacağı 3G teknolojisinden 30 Temmuz’dan itibaren hemen yararlanmak isteyen müşterilerinin erken başvurularını 13 Temmuz’da almaya başlıyor.

Dünyanın en gelişmiş mobil iletişim teknolojisiyle zaman ve mekandan bağımsız olarak 3G hızıyla internete bağlanmak isteyen Turkcell müşterilerinin yapması gereken tek şey, “3G” yazıp 2323’e ücretsiz bir kısa mesaj atmak. Erken başvuru yapan ve cihazları 3G uyumlu Turkcell müşterileri, 30 Temmuz günü herhangi bir işlem yapmadan, kendilerine Turkcell’in yapacağı bilgilendirmeden itibaren, 3G’ye geçerek hızlı mobil interneti, en yenilikçi ve kullanışlı servisleri hemen kullanmaya başlayacaklar.

3G için erken başvuru sürecinin başlamasına ilişkin bir açıklama yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, tüm Turkcell müşterilerinin 3G döneminde de kendilerine uygun ürün ve servisleri Turkcell’de bulacağını söyledi: “Müşterilerimize en geniş 3G kapsaması ile en hızlı 3G bağlantısını sunacağız. En çeşitli cihazları ve servisleri de Turkcell 3G kalitesiyle sunmak için 30 Temmuz’u bekliyoruz. 3G’nin hayatımıza gireceği 30 Temmuz günü bu yeni teknolojiyle hemen tanışmak isteyen müşterilerimiz, 13 Temmuz’dan itibaren ücretsiz bir kısa mesaj göndererek erken başvurularını yapabilirler” dedi. Develioğlu ayrıca, Turkcell’in 3G’de görüntülü görüşmeyi sesli görüşme ile aynı fiyattan sunacağını, böylelikle Turkcell müşterilerinin en ileri mobil iletişim teknolojisinden aynı fiyatla yararlanacağını belirtti.

Bireysel müşterilerin yanı sıra Turkcell’in kurumsal müşterileri de 2 Temmuz’dan beri erken başvuru yapabiliyorlar. Turkcell kurumsal müşterileri, 3G için çağrı merkezi ve kurumsal online işlem merkezinden kolaylıkla başvuruda bulunabiliyor.

İLGİLİ HABERLER