Teknoblog Mobil Turkcell 2009 ilk çeyrek mali rakamlarını açıkladı

Turkcell 2009 ilk çeyrek mali rakamlarını açıkladı

PAYLAŞIN

turkcell_logoTurkcell, 2009’un ilk çeyreğine ait mali rakamlarını bugün Tepebaşı Plaza’da düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı. Geçen yılın ilk çeyreğine göre TL bazında gelirleri yüzde 12.3’lük artışla 2.1 milyara yükselen şirket 563 milyon TL net kâr açıkladı. Ancak aynı tablo dolar bazında değerlendirildiğinde ve TL’de meydana gelen değer kaybı hesaba katıldığında Turkcell’in yüzde 38’lik gelir kaybına uğradığı ortaya çıkıyor.

Turkcell’in abone başına düşen ortalam geliri de yüzde 9 artarak 17 TL’ye ulaştı. İlk çeyrekte 600 bin kontörlü abone kaybeden mobil operatör bunun karşılığında 329 bin faturalı abone kazandı. Gündemdeki konulara da değinilen toplantıda 3G de ayrıca tartışıldı. Turkcell 3 aylık süre sonunda 81 ilde aynı anda faaliyete geçecek, mevcut 16 bin baz istasyonuna yeni nesil baz istasyonları da eklenecek. 

İlgili – Yahoyt

1 YORUM

  1. 1046 TİM (TURKCELL İLETİŞİM MERKEZİ) ve yaklaşık 1800 TAM (MAVİ NOKTAYLA) YAKLAŞIK 3000 E DAYANAN BİR BAYİ AĞI OLUŞTURAN BİR KURUMUN BU VERİLERİ ALDIĞINDA NEREDE NE HATALAR YAPTIĞINI OTURUP DÜŞÜNMESİ GEREK . SADECE ŞU ANKİ MALİ VERİLERE DE BAKMAYIP BUNDAN SONRAKİ 10 YILLIK SÜREÇTE NELER YAPILMASI GEREKTİĞİNİ İRDELEMELİDİR ŞU ANDA ŞİRKET KENDİ BÜNYESİNDE HAKSIZ BİR REKABETE MEYİL VERMEKTE VE BUNUN NETİCELERİNİ İLERLEYEN DÖNEMLERDE DERİN BİR BİÇİMDE HİSSEDECEĞİNİN SİNYALLERİNİ DAHA 2010 YILININ BAŞLARINDA VERMEKTEDİR.BU YAZILANLARI UMARIM BİRİLERİ DİKKATE ALIR……….

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz