Teknoloji

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına 2020 yılında büyük ilgi

türk telekom online işlemler

Türk Telekom’un mobil ve web uygulaması Online İşlemler platformu, 2020 yılında da müşterilerin en çok kullandığı işlem kanallarından biri oldu.

Telekom operatörün verdiği bilgiye göre, dijital dünyanın kolaylıklarını abonelerin cep telefonlarına taşıyan Online İşlemler uygulamasının indirilme sayısı 2020 yılında yüzde 32 artışla 47 milyona ulaştı.

Platforma bir yılda giriş yapan tekil kullanıcı sayısı geçen yıla kıyasla yüzde 18 artarak 25 milyon olurken, işlem sayısında da önceki yıla oranla büyük artış kaydedildi. 2020’de Online İşlemler aracılığıyla yapılan tahsilatlar yüzde 71 yükseldi. TL yükleme işlemlerinde ise yüzde 75 artış oldu.

Türk Telekom’un müşteri deneyimini dijital dönüşümle güçlendirmek için sunduğu self servis uygulaması, birçok hizmete cep telefonlarından tek dokunuşla erişmeyi mümkün kılıyor.

Online İşlemler’de fatura bilgilerini öğrenme, fatura ödeme, TL yükleme ve TL gönderme işlemleri yapılabiliyor. Mobil, internet, ev telefonu ve Tivibu servisleri için yeni üyelik başvurusu yapma imkânı da sunuluyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER