Türk Telekom Mobil Dergi Nisan 2016 sayısında neler var?

türk telekom

Türk Telekom’un dijital mobil teknoloji dergisi Türk Telekom Mobil Dergi’nin Nisan 2016 sayısı yayınlandı. Türk Telekom’un 4.5G reklamında oynayan ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun kapağını süslediği bu ayki sayıda Türk Telekom 4.5G servisiyle ilgili bilmek istedikleriniz yer alıyor.

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren sunduğu fırsatlardan yararlanmaya başladığımız 4.5G servisiyle hayatımıza nelerin gireceği Nisan 2016 sayısının Ayın Konusu bölümünde yer alıyor. Ayrıca bu bölümde GiGA 4.5G servisiyle ilgili detayları da bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 4.5G nedir, neler getirecek, hayatımızda neleri değiştirecek?

İnceleme bölümünde geçtiğimiz ay Türkiye’de satışa çıkan Samsung Galaxy S7 edge ve Türk Telekom Honor 7 Android telefonlarının detaylı incelemeleri yer alıyor.

İpucu bölümünde iOS 9.3 güncellemesiyle birlikte iPhone ve iPad’lere gelen Night Shift ve Kilitli Notlar özellikleri inceleniyor. Ayrıca iPhone ve Android telefonlarda 4.5G ayarlarının nasıl yapılacağı da bu bölümde yer alıyor. Son olarak Android cihazında Chrome internet tarayıcısının verimliliğini artırma yolları da Mobil Dergi’nin bu ayki sayısında anlatılıyor.

Uygulama bölümü de dopdolu. Wirofon uygulamasıyla mobil cihazınızı nasıl sabit telefon gibi kullanabileceğiniz anlatılırken Trivia Crack ve Clash Royale gibi popüler oyunların incelemeleri de bu bölümde bulunuyor.

Hızlı Bakış bölümünde Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı ve bu ayın başı itibarıyla Türkiye’de de satışa sunulacak iPhone SE ve iPad Pro 9.7 hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgileri bulabilirsiniz.

Mobil Dergi’nin Nisan 2016 sayısını ve daha önceki sayılarını iOS ve Android uygulamalarından ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Aşağıdaki kaynak bölümünden uygulamaları indirebilirsiniz.

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...

TCL 20 SE İncelemesi

2021 yerli üretim telefonların yılı oluyor. Özellikle Çinli markaların bu yılın başından itibaren Türkiye'de çeşitli modellerinin üretimine başladığını görüyoruz. TCL de bu markalardan bir...

Google erken davrandı; işte ilk Pixel 6 ve Google Tensor özellikleri

Google, yakında çıkmazı beklenen amiral gemisi Android telefonları ve onları çalıştıracak yeni Google Tensor çipi hakkında bazı erken detayları paylaştı. Böylelikle Pixel 6 ve...

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...