Tumblr mesajlaşma özelliği web, iOS ve Android’de açıldı

tumblr-mesajlasma-111115

Tumblr kullanıcıları en sonunda birbirleriyle gerçek anlamda sohbet etme fırsatı yakalıyor. Tumblr mesajlaşma servisini Android, iOS ve web üzerinde faaliyete geçirdi.

TUMBLR MESAJLAŞMA İLK ETAPTA VİRAL YOLDAN YAYILIYOR

Ne var ki, Tumblr’ın anında mesajlaşma servisi aynı anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmayacak. Tumblr, mesajlaşma işlevini yaymak için “viral” yaklaşım izleyecek. Öncelikle 1500 kullanıcının mesajlaşma işlevini kullanmaya başlamasına izin veriliyor. Bu izin verilen kişilerin mesajlaştığı kullanıcılar da yeni mesajlaşma işlevine kavuşmuş olacak. Zincir bu şekilde uzayacak ve giderek daha fazla Tumblr kullanıcısı anında mesajlaşma işlevinden yararlanacak.

Tumblr’ın destek sayfasında mesajlar işlevini çoktan kullanmaya başlayan bir arkadaşın size mesaj göndermesi durumunda sizin de mesajlaşma işlevinden yararlanmaya başlayabileceğiniz yazıyor. Ayrıca yeni destek sayfasında mesajlaşma ile ilgili daha fazla bilgi de veriliyor.

Tumblr, bütün kullanıcıların aralık ayı içinde mesajlaşma işlevine kavuşacağını duyurdu. Şu an için mesajlaşma yazılı ve bire bir olarak gerçekleştirilebiliyor. GIF, görsel, grup mesajlaşma gibi işlevler için çalışmalar sürdürülebiliyor.

Öte yandan özel ve grup blogları da henüz mesajlaşma işlevinden yararlanamıyor. Mesajlaşma işlevi açıldıktan sonra, isteyen herkesin size mesaj gönderebilmesi varsayılan seçenek olarak belirleniyor. Ancak isteyen kullanıcılar ayarlar içinden sadece takip ettikleri kişilerin kendilerine mesaj gönderebilmesi şeklinde seçeneği tercih edebiliyorlar.

Tumblr, mesajlaşma özelliğinin Facebook Messenger veya Snapchat’in yerini almasını ve temel iletişim aracı olmasını beklemiyor. Mesajlaşma işlevini sunarak kullanıcılarından uzun zamandır gelen bir talebi yerine getirmiş oluyor. Daha önceleri Fan Mail özelliğiyle Tumblr kullanıcılarının birbirleriyle özel olarak iletişim kurmasını sağlayan Tumblr, yeni mesajlaşma işleviyle birlikte Fan Mail özelliğini de yavaş yavaş kullanımdan kaldıracak.

Tumblr mesajlaşma özelliği nasıl çalışıyor?

tumblr-mesajlasma-111115-2

Tumblr’ın yeni anında mesajlaşma servisiyle birlikte servise yeni bir gizli ve konu bazlı iletişim katmanı ekleniyor. Mesajlaşma işlevine erişmek için kullanıcıların kontrol paneline gitmeleri ve orada balon şeklindeki gülücük ikonunu bulmaları gerekiyor. Mobil uygulama kullananların bu ikonu görmek için öncelikle iOS veya Android uygulamalarını en son versiyona güncellemeleri gerekiyor.

Bundan sonra, gülücük ikonuna tıklamak herhangi bir kullanıcıya mesaj göndermeye başlamak için yeterli oluyor. Alıcı da gönderilen bu yeni mesajla birlikte yeni anında mesajlaşma özelliğine kavuşuyor. Eğer henüz gülücük ikonunu görmediyseniz, önümüzdeki birkaç hafta içinde, en geç aralık ayında bu yeni mesajlaşma özelliğine kavuşmuş olacaksınız.

TUMBLR MESAJLAŞMA ÖZELLİĞİNDEN GİZLİ VE GRUP BLOGLARI YARARLANAMIYOR

Yukarıda belirttiğimiz gibi, gizli ve grup blogları henüz anında mesajlaşma işlevinden yararlanamıyor. Ayrıca başlangıçta tüm kullanıcılara açık olan mesaj alımını dileyen kullanıcılar sadece takip ettikleri kullanıcılardan mesaj alacak şekilde ayarlayabilirler.

Bu arada gönderilen mesajlar anonim değil, yani gönderenin kim olduğunu bileceksiniz.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Samsung Galaxy SmartTag Bluetooth ve ultra geniş bant destekleriyle geliyor

Samsung, Galaxy S21 serisini ve Galaxy Buds Pro'yu tanıttığı etkinlikte Galaxy SmartTag adını taşıyan Bluetooth destekli yer bulucu cihazını tanıttı. Kullanıcılar SmartTag'i anahtarlarına veya...

Samsung Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra Ön İnceleme – Video

Samsung zaman geçtikçe yılın ilk yarısında çıkardığı amiral gemisi Galaxy S telefonlarının çıkışını daha da öne çekiyor. Yıllar önce şubat ayının sonlarında Barselona'da düzenlenen...

Samsung Galaxy Buds Pro tanıtıldı: Aktif gürültü engelleme, 360 Audio, suya dayanıklılık

Samsung Galaxy Buds Pro, pek çok sızıntının ardından sonunda resmen gözler önüne çıktı. Galaxy S21 serisiyle birlikte Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılan kablosuz kulaklık, Galaxy...

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra tanıtıldı; işte özellikleri

Samsung, haftalar boyunca süren sızıntı ve dedikoduların ardından 2021'nin ilk amiral gemisi Android telefonlarını duyurdu. Samsung Galaxy S21 serisi içinde Galaxy S21, Galaxy S21...

Galaxy S21 tanıtımının yapılacağı Galaxy Unpacked saat kaçta, nasıl izlenir?

Samsung, Galaxy S21 serisinin yeni üyelerini Samsung Unpacked online yayını ile tanıtacak. Önceden hazırlanmış bir kayıt olarak sunulacak bu tanıtım etkinliğinde S21 serisinin yeni...

Samsung Galaxy A32 5G tanıtıldı: 6.5 inç ekran, 5000 mAh pil

Samsung Galaxy A32 5G, bir süredir devam eden sızıntıların ardından sonunda resmiyet kazandı. Akıllı telefon, Avrupa'da 12 Şubat'ta 280 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak....

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ana ekrana ekleyin

Ekle
×