Tumblr GIF paylaşımlarını mobilde kullanıma sunuyor

tumblr gifTumblr’ın GIF animasyonlarına ne kadar değer veren bir platform olduğu biliniyor. Artık Tumblr üzerinde GIF oluşturmak ve bu animasyonları paylaşmak çok daha kolay hâle geliyor.

Tumblr GIF paylaşımları adını taşıyan özelliğini ilk olarak iOS üzerinde kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Yeni paylaşım tipi, Tumblr’ın geçtiğimiz yılın sonlarında kullanıma sunduğu GIF oluşturma araçları çerçevesinde inşa edildi. Bu paylaşım türü seçildiğinde Tumblr otomatik olarak Film Rulosunda bulunan videoları ve seri çekimleri tarayacak ve GIF animasyonlarına dönüştürülebilecek olanları kullanıcıların karşısına çıkaracak.

GIF özelliği daha öncesinde Tumblr’ın fotoğraf paylaşım özelliği içinde saklıydı. Daha kolay erişilir hâle gelmesi sayesinde daha çok kişinin Tumblr’ın bu imkanından faydalanması amaçlanıyor.

Tumblr GIF paylaşımı özelliğine bazı iyileştirmeler getirmekten de geri kalmıyor. Kullanıcılar artık GIF animasyonları üzerinde çizim yapabilecek ve GIF’lerin üzerine emoji veya metin yerleştirebilecek. Söz konusu imkanların Snapchat’in fotoğraf düzenleme özelliğine bir hayli benzediği söylenebilir.

tumblr gifTumblr’ın GIF paylaşımları ve GIF paylaşım araçları sadece mobil platformlarda kullanıcılara sunulacak. İlk olarak iOS’e gelen GIF araçlarının birkaç hafta içinde Android cihaz sahipleriyle de buluşması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...