TSMC 2017 model iPhone’un işlemcisi için Apple’dan sipariş almış olabilir

tsmc iphone Apple’ın yeni iPhone modellerini eylül ayı içinde tanıtmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Ancak gelen haberler, Cupertino merkezli şirketin 2017 model iPhone’lar için de hazırlıklara başladığını gösteriyor.

Digitimes’ın haberine göre, Tayvan merkezli üç şirket Apple’ın 2017 model iPhone’lar için oluşturduğu tedarik zincirine katıldı. Bu şirketlerden biri olan yonga üreticisi TSMC’nin Apple için A11 yonga setini üreteceği söyleniyor.

TSMC iPhone tedarik zincirine yabancı bir şirket değil

TSMC, Apple’ın uzun süredir birlikte çalıştığı ve güvendiği tedarikçileri arasında yer alıyor. Tayvanlı şirketin bu yıl piyasaya çıkacak iPhone modellerinde bulunan A10 işlemcilerin tamamının üretimini üstlenmiş olduğu düşünülüyor.

Tayvan merkezli bir diğer şirket olan MPI’nın TSMC tarafından gerçekleştirilecek yarı iletken testleri için gerekli materyalleri sağlayacağı belirtiliyor. Chipboard da 2017 model iPhone’ların tedarik zincirine dahil olan Tayvanlı şirketler arasında sayılıyor.

Apple’ın 2017 model iPhone’larda Güney Koreli üreticiler tarafından üretilen OLED panelleri kullanması bekleniyor. OLED sürücü IC’lerin üretiminin de TSMC tarafından gerçekleştirileceği söyleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...