Philips’in TV kolunu satın alan ve bu marka altında ürünleri piyasaya sunmayı sürdüren TP Vision yepyeni ürünlerin duyurusunu yaptı. Her biri Smart TV niteliği taşıyan bu televizyonlar arasında aktif 3D özellikli PFL4508 ve PFL8008 ile pasif 3D özellikli PFL5008, PFL6008, PFL7008 ve PFL7108 serisi düz ekran televizyonlar bulunuyor.

LED arka aydınlatmalı ve 1080p Full HD panel barındıran bu televizyonlardan PFL5008 ve üstü serilere mensup olanlarda Philips’in Ambilight arkayı aydınlatma özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde ekrandaki görüntüye göre arkaya farklı renkte ışıklar yansıtılıyor, TV izleme keyfi daha da artırılmış oluyor.

PFL4508 serisi 32 ila 55 inç arasında değişen boyutlarda ekrana sahip modeller barındırıyor. Dahili Wi-Fi desteğine sahip bu modellerde ekranın etrafını fırçalanmış alüminyum çerçeve çevreliyor. PFL5008 serisi de benzer niteliklere sahip, bununla birlikte USB kameranın bağlanmasıyla birlikte Skype üzerinden video görüşme imkanı da sunuyor. PFL6008 serisi 42 ila 60 inç arasında değişen boyutlarda ekrana sahip modelleri barındırıyor. Her bir model Ambilight, çift çekirdekli işlemci ve Smart TV işlevleri barındırıyor.

PFL7008 ve PFL7108 serileri tasarımları dışında birbirlerinden farklı sayılmaz. İlk seri çerçevesiz bir ön cam panelle geliyor, ekranın altında fırçalanmış alüminyum ve gümüş renkli şeritten oluşan bir bölüm yer alıyor. 7108 modelindeyse bu bölüm beyaz renkle karşımıza çıkıyor. Ayrıca ayak ve arka kapakta da beyaz rengin etkilerini görüyoruz. Her iki seride de ekranın hemen altında entegre Skype kamerası yer alıyor. 7000 serisi Smart TV’lerde üç yönlü Ambilight teknolojisi kullanılıyor. Ekran boyutlarıysa 42 ila 55 inç arasında değişiyor.

Amiral gemisi niteliğindeki PFL8008 modelinde de üç yönlü Ambilight ve çift çekirdekli işlemci yer alıyor. Ayrıca entegre Skype kamera da bu serinin özellikleri arasında. Kasadaysa koyu renklerin hakim olduğunu görüyoruz. Bu seri altında 40, 46 ve 55 inç’lik ekran boyutuna sahip modeller yer alıyor.

TP Vision’ın bu yeni Philips televizyonları çok yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Türkiye’ye ne zaman geleceklerini de fazla geçmeden öğrenmiş oluruz.

Galeri: TP Vision Philips TV Şubat 2013
[nggallery id=1191]

İlgili >> TP Vision (1), (2), (3), (4), (5)

1 YORUM

  1. bir sorum olacak, 40PFL8007K model led tv almayı düşünüyorum, tüm gün ses sistemi ile ilgili sorun yaşayıp yaşamayacağımı düşündüm, zira 20w*2= 40 w ses gücüne sahip ancak çeşitli forumlarda tv standında hoparlör bulunduğunu ve bunun sese katkı yaptığını öğrendim. Ben stand olmadan duvara monte ederek kullanacağım. Acaba ne kadar etki eder? Belki mesajı yanlış yerde yazmış olabilirim özür dilerim, ancak benim almak istediğime benzer modellerde de aynı olay var sanırım. Güzel bir şeyler derseniz hemen alacağım :)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz