Teknoblog Depolama Toshiba’dan taşınabilir cihazlar için ince Blade X-gale katı hâl diskleri

Toshiba’dan taşınabilir cihazlar için ince Blade X-gale katı hâl diskleri

PAYLAŞIN

Toshiba’nın bugün duyurusunu yaptığı yeni Blade X-gale serisi bıçak tipi katı hâl diskleri biraz RAM çubuklarını andırıyor. Eğer daha yakından bakacak olursanız, SSD’lerin uçlarında yer alan küçük SATA bağlantı noktasını göreceksiniz. Bu bağlantı noktası sayesinde bu SSD’ler küçük veya taşınabilir tüm cihazlara bağlanabiliyor.

Toshiba’nın sunduğu bu SSD’ler 64 GB, 128 GB ve 256 GB’lık kapasitelerle geliyor, üstelik oldukça da inceler. 24 x 2.2 x 108.9 mm’lik boyutlara sahip olan 64 GB ve 128 GB’lık diskler 24 x 3.7 x 108.9 mm’lik boyutlara sahip olan 256 GB’lık diskten biraz daha küçük. Küçük diskler 9.8 gr’lık ağırlığa sahipken büyük disk 13.2 gr’lık bir ağırlıkla geliyor.

SSD’lerin ortalama hata süresi 1 milyon yazmaya eşdeğer. Normal mSATA SSD’lere göre yüzde 42 daha ince olan bu diskler MacBook Air gibi çok ince cihazlara bile rahatlıkla sığıp onlara yeteri kadar fazla depolama alanı kazandırma yeteneğine sahip. Ayrıca bu SSD’ler 220 MB/s’ye kadar okuma ve 180 MB/s’ye kadar yazma hızlarını destekliyor.

İlgili – Toshiba

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz