Ana Sayfa Depolama Toshiba Şifrelenmiş USB Flaş Sürücü ile hırsızlığa karşı donanım tabanlı çözüm sunuyor

Toshiba Şifrelenmiş USB Flaş Sürücü ile hırsızlığa karşı donanım tabanlı çözüm sunuyor

toshiba-usb-flas-surucu-050215

Bulut depolama servisleri ve microSD kartlar şu anda kullanıcıların depolama için kullandıkları başta gelen çözümler olabilir, ancak bazı zamanlarda USB flaş sürücüler en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Hassas verileri flaş sürücü üzerinde korumak genellikle şifrelenmiş bir bölüm yaratma veya USB Safeguard gibi bir uygulama kullanmakla gerçekleştiriliyor. Toshiba ise yeni Şifrelenmiş USB Flaş Sürücüsü ile bu çözümlerden uzaklaşarak farklı bir yöntem sunuyor.

Sıradan bir flaş sürücüsü gibi görünen bu cihazın büyük bir farklılığı var, o da arkasında minik bir fiziksel klavye barındırması. Bu klavye sayesinde kullanıcılar erişim kodunu girebiliyor ve güvenlik altına alınmış içeriklere erişebiliyor.

Şifrelenmiş USB Flaş Sürücüsünün kullanımı kolay; üstünde üç adet LED durum gösterge lambası, iki tane kilit ikonu, 0’dan 9’a tuşlar ve kilit butonu yer alıyor. Sürücü donanım tabanlı AES 256-bit şifreleme yaparak dosyalarınızı emniyet altına alıyor.

Kullanıcılar önce PIN kodunu ayarlayıp daha sonra içeriklerini sürücüye yüklüyorlar. Flaş sürücüyü bilgisayardan çıkarmak içeriği otomatik olarak emniyet altına alıyor. Tekrar erişmek için, kullanıcıların PIN kodlarını girmeleri ve daha sonra sürücüye bağlamaları gerekiyor, bu şekilde kilit açılıyor. LED durum lambaları sayesinde kilidin aktif olup olmadığını görmek mümkün oluyor.

Eğer bir kişi PIN kodunu 10 kez yanlış girerse, flaş sürücü bütün verileri temizliyor ve böylelikle hırsızlara karşı hassas veriler korunmuş oluyor. Flaş sürücünün devlet dairelerinde kullanıma uygunluk sertifikası da bulunuyor.

Toshiba’nın bu çok güvenli flaş sürücüsünün 4 GB, 8 GB, 16 GB ve 32 GB’lık kapasitelere sahip versiyonları bulunuyor, yurt dışı satış fiyatları 95 ila 200 Amerikan doları arasında değişiyor. Üç yıl kısıtlı garantinin bulunduğunu da belirtelim.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun