Toshiba ile Fujitsu HDD işlerinin devri konusunda anlaştı

toshiba-fujitsu-01-14-09Fujitsu ve Toshiba yaptıkları bir açıklamayla Fujitsu’nun sabit sürücü işinin Toshiba’ya devredilmesine dair bir sözleşme belgesi imzaladıklarını duyurdu. İşlerin transfer edilmesine dair anlaşma da kısa bir zaman içerisinde gerçekleşecek.

Bu geçişi sorunsuz gerçekleştirmek amacıyla Fujitsu, HDD ile ilgili bütün bir işlerini geçici olarak üçüncü bir şirkete devredecek. Bu şirketin %80 hissesi Toshiba tarafından satın alınacak ve şirket Toshiba Group’un bir alt kuruluşu haline gelecek. Bütün geçiş tamamlandıktan sonra Toshiba kalan %20’lik dilimi de satın alacak ve şirketin tamamına sahip olacak. Bu iş devrinin maliyetinin ne olduğu konusuna duyurunun herhangi bir yerinde değinilmiyor, ancak daha önce gelen haberler 335 ile 447 milyon $ arasında olduğunu vurguluyor. Toshiba, 2015 yılında HDD pazarının %20’sine hakim olmayı hedefliyor.

İlgili — JapanCorp

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun