Togg T10X ön siparişlerinde dijital çekiliş heyecanı!

Türkiye'nin ilk elektrikli akıllı cihazını almaya hak kazananlar 29 Mart'ta belirlenecek

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg T10X‘in ön siparişlerine gösterilen büyük ilgi sonrasında, şanslı kullanıcıları belirleyecek dijital çekiliş 29 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek. Ön sipariş süreci boyunca tam 177.467 kişi başvuruda bulunarak, T10X sahibi olma şansını yakalamak için kolları sıvadı. Çekiliş sonucunda ilk 20.000 talihli, T10X’in ilk sahipleri olacak ve ayrıca 20.000 kişi daha yedek liste kapsamında yer alacak.

Togg T10X, Türkiye’de ilk defa tamamen dijital bir satış yöntemiyle ön siparişe açıldı. 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore uygulaması ve Togg resmi web sitesi üzerinden yapılan başvurular, 27 Mart günü saat 17.00’ye kadar kabul edildi. Çekilişe katılacak 177.467 kişi, 29 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek dijital çekilişle ön sipariş hakkını kazanacak 20.000 şanslı kullanıcının kimler olduğunu öğrenecek.

Asıl ve yedek listeye giren kullanıcılar, akıllı cihazlarını teslim almayı bekledikleri süre boyunca ek garanti hakkı ve her ay için Trugo’dan 85 kWs enerji dolum hakkı elde edecekler. 2023 yılında teslim edilmeye başlanacak olan T10X’in, çekiliş sonrasında sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple, 2023 App Store Ödülleri'nde dikkat çeken uygulama ve oyunları duyurdu

Yedek listeden asıl listeye geçemeyenler için ise 2024 yılında yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X siparişi verme imkanı sunulacak. Bu kullanıcılar, 2024 yılı Haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe katılmadan akıllı cihazlarını teslim alabilecekler. Asıl ve yedek listeye giremeyen kullanıcıların ise ön ödemeleri (60.000 TL) Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun