Titanyum iPhone X 4 bin 500 dolar karşılığında ön siparişe çıktı

titanyum iphone xApple’ın bugüne kadarki en sıra dışı telefonu olan iPhone X, 3 Kasım itibarıyla satışa sunulacak. ABD’de 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak telefon, Cupertino merkezli şirketin bugüne kadarki en pahalı akıllı telefonu olma unvanını kazanmış durumda. Akıllı telefonlara yaptığı farklı dokunuşlarla tanınan Rus şirketi Caviar, Apple’ın yeni gözdesi için de yine bekleneni yaptı. Titanyum iPhone X, dudak uçuklatacak türden bir fiyatla ön siparişe çıktı.

Caviar, amiral gemisi olarak nitelenen telefonların büyük kısmının lüks ve oldukça pahalı replikalarını hazırlayarak ün kazanmıştı. Yeni iPhone X için de aynı işe girişen şirket, ana materyal olarak titanyumu tercih etti. Rus askeri endüstrisinde de yoğun biçimde kullanılan titanyum; jetlerde, füze fırlatma rampalarında ve tanklarda tercih edilen materyaller arasında bulunuyor.

Ancak Caviar’ın iPhone X’a yaptığı ilginç müdahaleler bununla sınırlı kalmıyor. Şirket, iPhone X’a Rusya’nın Magadan bölgesine düşen göktaşlarından çıkarılan Seymchan taşlarını da ekledi.

Caviar titanyum iPhone X kasasını kişiselleştirecek dokunuşlara da izin veriyor. Alıcılar diledikleri takdirde telefonun arka paneline bir ülkenin bayrağını ya da bir liderin imzasını işletebiliyor.

Titanyum iPhone X dışında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri de mevcut

Titanyum iPhone X için 4 bin 500 dolar ödemek gerekse de, bu rakamın çeşitli dokunuşlarla biraz daha artabileceğini belirtmek gerekiyor. Caviar, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için de titanyum kaplama seçeneği sunuyor. Ancak bu modellerde başlangıç fiyatı 3 bin dolar seviyesine iniyor.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...