Tinder kullanıcıları profillerine video ekleyebilecek

Tinder kullanıcıları yakında platformda daha fazla videoyla haşır neşir olacak. Geçtiğimiz sonbaharda video sohbet özelliğini kullanıma sunan çöpçatan platformu, artık kullanıcıların profillerine birden fazla video eklemesine de izin veriyor.

Kullanıcılar bugünden itibaren Tinder’daki profillerine toplam dokuz video yükleyebilecek. Şirket bunun kullanıcılara kendilerini anlatabilmeleri için yeni bir yol sağlayacağına inanıyor.

Tinder’ın bu hamlesinin Z kuşağının platforma olan bağlılığını artıracağı söylenebilir. Z kuşağı, Tinder’ın küresel kullanıcı tabanında yüzde 50’nin üstünde bir paya sahip.

Tinder’ın son güncellemesi, uygulamaya video dışında başka yenilikler de getiriyor. Bu yeniliklerden birisi “Hot Takes” adını taşıyor. Hot Takes kullanıcıların henüz eşleştirilmedikleri kişilerle kısa ve hızlı şekilde sohbet etmesini mümkün kılıyor. Hot Takes için verilen sınırlı süre dolduğunda kullanıcılar konuştukları kişiyle eşleşebilecek veya yollarına devam edebilecek.

Hot Takes’e hafta içi 18.00-24.00 saatleri arasında erişilebilecek. Bu özellik sayesinde Tinder kullanıcıları ilk kez eşleştirilmeden önce birbirleriyle konuşabilecek. Facebook’un çöpçatan uygulamasında da söz konusu özellik nisan ayında Spark ismiyle sunulmuştu.

Tinder, “Explore” (Keşfet) adında yeni bir bölümü de kullanıcılarının erişimine açıyor. Bu bölüm sayesinde kullanıcılar ilgi alanlarını paylaşan kişileri daha kolay bulabilecek. Keşfet bölümü, Hot Takes gibi özellikler için bir tür “vitrin” olarak değerlendiriliyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun