Tinder kullanıcıları profillerine video ekleyebilecek

google news abone ol

Tinder kullanıcıları yakında platformda daha fazla videoyla haşır neşir olacak. Geçtiğimiz sonbaharda video sohbet özelliğini kullanıma sunan çöpçatan platformu, artık kullanıcıların profillerine birden fazla video eklemesine de izin veriyor.

Kullanıcılar bugünden itibaren Tinder’daki profillerine toplam dokuz video yükleyebilecek. Şirket bunun kullanıcılara kendilerini anlatabilmeleri için yeni bir yol sağlayacağına inanıyor.

Tinder’ın bu hamlesinin Z kuşağının platforma olan bağlılığını artıracağı söylenebilir. Z kuşağı, Tinder’ın küresel kullanıcı tabanında yüzde 50’nin üstünde bir paya sahip.

Tinder’ın son güncellemesi, uygulamaya video dışında başka yenilikler de getiriyor. Bu yeniliklerden birisi “Hot Takes” adını taşıyor. Hot Takes kullanıcıların henüz eşleştirilmedikleri kişilerle kısa ve hızlı şekilde sohbet etmesini mümkün kılıyor. Hot Takes için verilen sınırlı süre dolduğunda kullanıcılar konuştukları kişiyle eşleşebilecek veya yollarına devam edebilecek.

Tinder kullanıcıları profillerine video ekleyebilecekHot Takes’e hafta içi 18.00-24.00 saatleri arasında erişilebilecek. Bu özellik sayesinde Tinder kullanıcıları ilk kez eşleştirilmeden önce birbirleriyle konuşabilecek. Facebook’un çöpçatan uygulamasında da söz konusu özellik nisan ayında Spark ismiyle sunulmuştu.

Tinder, “Explore” (Keşfet) adında yeni bir bölümü de kullanıcılarının erişimine açıyor. Bu bölüm sayesinde kullanıcılar ilgi alanlarını paylaşan kişileri daha kolay bulabilecek. Keşfet bölümü, Hot Takes gibi özellikler için bir tür “vitrin” olarak değerlendiriliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

NASA’nın Orion uzay aracı Apollo 13’ün rekorunu kırdı

Artemis 1 Orion mürettebat aracı, bir NASA uçuşu için yeni bir rekor kırdı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle yaklaşık 16.40'ta, Orion daha önce insan astronotları...

Akıllı telefon önerileri – Kasım 2022 – Video

Akıllı telefon satın almayı düşünenler için "tam zamanı" olarak nitelendirebileceğimiz bir dönemdeyiz. 2022 model telefonlar piyasaya çıktı, bu da seçeneklerin bir hayli zengin olduğu...

ÖNE ÇIKANLAR