Tinder Keşfet bölümüne yeni bir eşleşme seçeneği ekliyor

google news abone ol

Tinder, kullanıcılarına akıllı telefonlar çıkmadan önceki randevu deneyimini hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. Bu yeni Hızlı Sohbet deneyimi Blind Date (Kör Randevu) adını taşıyor. Söz konusu özellik kullanıcıları önce eşleştiriyor, daha sonra birbirlerinin profillerini incelemelerine izin veriyor.

Tinder’dan yapılan açıklamada, bu yeni özellikle kullanıcılara kişiliklerini öne çıkarmaları için “düşük dozla baskı” yapıldığı belirtildi. Kör Randevu özelliğinde iyi bir ilk izlenim oluşturmak adına karşı tarafla iyi bir diyalog kurmak önemli olacak.

Kör Randevu özelliğinde kullanıcılar gelişigüzel şekilde sorulan ortam yumuşatıcı sorulara verdikleri yanıtlarla eşleştirilecek. Bu sorular “… üstüne ketçap dökerim” formatında olacak.

Kullanıcılar sadece sorulara verdikleri cevapları gördükleri süre sınırlı bir sohbet ekranına yönlendirilecek. Süre dolduğunda taraflar arasında eşleşme sağlandıysa profilleri görmek mümkün olacak.

Tinder’dan verilen bilgiye göre; Kör Randevu özelliğini kullananların eşleşme sayısı profilleri gören kullanıcılara kıyasla yüzde 40 daha fazla. Bu özellik yeni insanlarla tanışmak için çok iyi görünse de, profiller açıldığı anda eşleşmenin iptal edilebileceği ihtimalini de unutmamak gerekiyor.

Tinder, Kör Randevu özelliğini ilk olarak ABD’de kullanıcılarına sunuyor. İlerleyen dönemde diğer ülkelerdeki kullanıcılar da Keşfet bölümü üzerinden bu özelliğe erişebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR