Tinder Face to Face video sohbet özelliği dünyaya açılıyor

Tinder, Face to Face adını verdiği video sohbet özelliğini ABD’nin belli eyaletlerinde test etmesinin ardından tüm dünyada kullanıma sunuyor. Şirket, Face to Face ile insanların pandemi döneminde Tinder’da eşleştikleri kişilerle Zoom gibi başka bir platforma ihtiyaç duymadan görüntülü şekilde konuşabilmesini mümkün kılıyor.

Tinder’ı kullanan pek çok kişi, Face to Face’in bazı riskler barındırdığını tahmin edebilir. Tinder’ın Güven ve Güvenlik ekibi, Face to Face’te üyelerin güvenliğini öne koyan önlemlerin uygulanacağının altını çiziyor.

Face to Face’i kullanabilmek için eşleşmenin iki tarafının da özelliği aktif hâle getirmesi gerekiyor. Kullanıcılar sohbet ekranında yer alan kamera ikonuna dokunduktan sonra karşı tarafın da aynı ikona dokunması durumunda sohbet başlayacak. Kullanıcılar Face to Face’i diledikleri zaman kapatabilecek.

Her iki tarafın da Tinder’ın kurallarına uyması gerekiyor. Video görüşmelerin müstehcenliğe alet edilmemesi, yasadışı aktiviteler barındırmaması ve reşit olmayanların görüşmelere dahil edilmemesi bu kurallar arasında başı çekiyor. Tinder, video sohbetlerin sonunda kullanıcılarına fikirlerini belirtme ve rapor gönderme imkanı da sunuyor.

Tinder Face to Face özelliğini ABD ve Birleşik Krallık’ın yanı sıra Brezilya, Avustralya, İspanya, İtalya, Fransa, Vietnam, Endonezya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Peru ve Şili’de kullanıcılarla buluşturuyor. Bu listeye yakında Tinder’ın kullanımda olduğu diğer ülkelerin de eklenmesi bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...