Tim Cook: Artırılmış gerçeklik, tıpkı iPhone gibi, “büyük” olabilir

tim cook Apple’ın mobil ortamda artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarına yönelik ilgisi bir sır değil. Şirketin CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz yılın ocak ayında sanal gerçekliğin geleceğine dair konuşmuş ve teknolojiyi “havalı ve ilginç” olarak nitelemişti. Apple’ın bir sanal gerçeklik başlığı geliştirme amacıyla özel bir ekip kurduğuna dair haberler de aynı dönemde gündeme gelmişti.

Apple’ın sanal gerçeklik projesi şu an için spekülasyon olmanın ötesine geçmiş değil. Mattel’in iPhone uyumlu sanal gerçeklik başlığının geçtiğimiz hafta itibarıyla Apple’ın çevrim içi mağazasında satılmaya başlaması, şirketin bu alandaki ısınma turu olarak nitelenmişti. Ancak şirket bu turu kısa tuttu ve Mattel’in sanal gerçeklik başlığını mağazasından kaldırdı.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış ve sanal gerçeklik konusundaki fikirlerini bir kez daha beyan etti. Özellikle artırılmış gerçeklik konusunda heyecanlı görünen Cook, söz konusu teknolojinin iPhone gibi “büyük bir şey” olabileceğini belirtti.

The Independent gazetesine konuşan Apple CEO’su, artırılmış gerçeklik ve teknolojinin akıllı telefonlardaki uygulamasına dair fikirlerini paylaştı. Artırılmış gerçekliğin de, akıllı telefonlar gibi, herkese uygun bir teknoloji olduğunu söyleyen Cook, bu teknolojinin getirdikleriyle pek çok kişinin hayatının iyileşebileceğini ifade etti. Apple CEO’su, artırılmış teknolojinin eğlence konusundaki potansiyeline de dikkat çekti.

Cook, artırılmış gerçekliği tıpkı iPhone’un içindeki işlemci gibi bir teknoloji olarak gördüğünü dile getirdi. Apple CEO’su, artırılmış gerçekliğin ana akıma hazır hâle gelmesinden önce bazı yönlerinin keşfedilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Tim Cook artırılmış gerçekliği sanal gerçekliğe tercih ediyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EA Play Live 2021 yayınından dikkat çeken yeni oyun duyuruları

Apple CEO’su Cook, artırılmış gerçekliğin sanal gerçekliğe kıyasla daha kullanışlı olduğunu da bir kez daha dile getirdi. Cook, artırılmış gerçeklikte insanların dünyadan soyutlanmadığını ve bunun önemli bir özellik olduğunu ifade etti.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...