TikTok yorumlarda beğenmeme butonunu test ediyor

google news abone ol

TikTok kullanıcılarının yorumları “beğenmemesini” sağlayacak bir butonu test ediyor. Şirket bu butonla kullanıcılara gördükleri içerikler konusunda daha fazla kontrol imkanı vermeyi amaçlıyor. Bu yeni özellik bir blog yazısı aracılığıyla duyuruldu.

Testi başlayan yeni özelliğin nasıl çalışacağı ve nasıl görüneceği konusunda pek fazla bilgi paylaşılmadı. Ancak teste dahil edilen bazı kullanıcılar, ekran görüntülerini Twitter’da paylaştı. Videoların yorum bölümünde kalp ikonunun yanına aşağıya doğru dönmüş baş parmak ikonunun eklendiği görülüyor.

TikTok’tan verilen bilgiye göre, yorumu beğenilmeyen kullanıcılar bu durumdan haberdar olmayacak. Yorumların beğenilmeme sayıları da kullanıcılara gösterilmiyor. Paylaşılan ekran görüntülerinden bu bilgiyi edinmek mümkün oluyor.

Şirketten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Kullanıcıların uygunsuz veya alakasız buldukları yorumları belirtmelerini sağlayacak yeni bir yöntemi test ediyoruz. Topluluğumuzdan gelen geri bildirimler yorumlar bölümünde gerçek bir etkileşimi sürdürmemizi sağlayacak. Kullanıcıları yorum yapmaktan alıkoymamak adına bir yorumun beğenilmediğini sadece o yoruma olumsuz oy veren kullanıcı görecek.”

TikTok beğenmeme butonunu oldukça dikkatli ve sınırlı bir ölçekte test ediyor gibi görünüyor. Şirket ilk etapta bu verilerden sadece yorum sıralama konusunda yararlanacak gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR