TikTok Jump ile mini uygulama entegrasyonlarına izin verecek

TikTok’taki içerik yaratıcılarının en azından belli türler için paylaşımlarına “link bio’da” ifadesini eklemesine gerek kalmayabilir. TikTok, içerik oluşturucularının üçüncü taraf entegrasyonlar aracılığıyla videolarına interaktif bir boyut eklemesini mümkün kılan Jump isimli aracını duyurdu.

Örneğin, bir yemek videosunda malzeme listesi için kullanıcılar tarif paylaşım uygulaması Whisk’e yönlendirilebilecek. Paylaşımlara Quizlet aracılığıyla küçük sınavlar veya Breathwrk isimli uygulamayla nefes egzersizleri eklenebilecek.

Özelliğin beta testlerine daha önce başlayan TikTok, tüm kullanıcıların Jump’la etkileşime geçebileceğini belirtti. Ancak sadece seçilmiş bir içerik oluşturucu grubu söz konusu etkileşimleri paylaşımlarına ekleyebilecek.

Jump için TikTok’la birlikte çalışacak platformlar arasında Wikipedia, StatMuse ve Tabelog da yer alıyor. BuzzFeed, Jumprope, IRL ve WATCHA da önümüzdeki haftalarda listeye eklenecek.

TikTok’un ürün şefi Sean Kim, Jump’la ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “TikTok artık hem eğlence hem de öğrenme adresi hâline gelmiş durumda. TikTok Jump ile topluluğumuzun keşif yolculuğundaki son adımı atmasını kolaylaştırıyoruz.”

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Apple’ın yeni MacBook çipleri M1 Pro ve M1 Max adlarını taşıyabilir

Apple'ın "Unleashed" etkinliğinin başlamasından bir günden az bir zaman kala dedikodular devam ediyor. MacRumors tarafından verilen habere göre, Bloomberg'den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen...

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın