TikTok’ta eğlencenin dozu GIF çıkartmalarıyla artacak

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok, cephanesine yeni bir silah daha ekledi. Bu silah, Instagram‘da da fazlasıyla popüler olan GIF çıkartmalarından başkası değil. ByteDance‘in sahibi olduğu kısa video uygulaması, GIF desteği için pek çok sosyal ağın tercihi olan Giphy ile çalışıyor. TikTok’ta sunulan çıkartmaların büyük kısmının ilhamı, yine TikTok’tan geliyor.

Bu tarz yeni özellikler, TikTok’a rakipleriyle girdiği mücadelede avantaj sağlıyor. Uygulama, geçtiğimiz yıl indirme sayısında Instagram ve Snapchat‘i geride bırakmayı başarmıştı. TikTok’ta kullanıcılara çok sayıda iki boyutlu görsel düzenleme aracı sunulsa da, Giphy ile kurulan işbirliği de mantıklı bir hamle gibi görünüyor.

TikTok’un genç kullanıcıları, Snapchat’inkine benzer efektlerden yoğun şekilde yararlanıyor. Buna ek olarak, Instagram’ınkine benzeyen filtreler de TikTok’un portföyünde mevcut. GIF desteğinin de bu araçlar için eğlenceli bir tamamlayıcı olacağı söylenebilir.

Yine de, TikTok’un asıl yıldızının kullanıcılar olduğunu unutmamak gerekiyor. Platformda hiçbir efekt veya filtre kullanmadan çok eğlenceli videolar oluşturulabiliyor. Günümüz gençlerinin eğlenceli içeriği eğlenceli filtreye tercih etmesi, TikTok’a Snapchat gibi rakipleri karşısında önemli bir avantaj sağlıyor.

TikTok ve Giphy işbirliği başka platformlara da yarayacak

Bu anlaşmanın Giphy ile birlikte çalışan tüm platformların yararına olduğu söylenebilir. TikTok için hazırlanan GIF animasyonlarına Facebook, Instagram, Slack gibi platformlarda da ulaşmak mümkün olacak.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

REKLAM

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun