Eğlence

The Witcher serisi tüm zamanların en başarılı oyunları arasındaki yerini sağlamlaştırdı

the witcher 3

The Witcher serisi oyun dünyasının en popülerleri arasındaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırmış gibi görünüyor. Serinin geliştiricisi CD Projekt Red tarafından yapılan son paylaşıma göre, serinin toplam satış sayısı 75 milyonu geçti. Burada en büyük payın 50 milyondan fazla satan serinin üçüncü oyunu Wild Hunt’a ait olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu sayılar, karşımızda tüm zamanların en büyük iki oyunundan bulunduğunu gösteriyor. The Witcher 3, toplam satış sayısı 53 milyon olan Mario Kart 8 Deluxe ve Red Dead Redemption 2 ile arasındaki mesafeyi kısaltıyor. Bu oyunların şimdiye kadar en çok satan oyunlar arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Witcher serisiyle ilgili sayıların önümüzdeki dönemde artacağını tahmin etmek pek zor değil. CD Projekt Red kısa süre önce serinin üçüncü oyununun yeni nesil konsol versiyonunu yayınlamıştı. Buna ek olarak, farklı Witcher oyunları için de hazırlıkların sürdüğünü belirtmek gerekiyor. İlk Witcher oyununun remake versiyonu, yeni bir Witcher üçlemesi ve “Project Sirius” kod adıyla anılan bir yan hikaye de planlar arasında yer alıyor.

Bu yeni oyunların çıkışının Cyberpunk 2077’nin çıkışından daha iyi olacağını tahmin etmek pek zor değil. Bu noktada CD Projekt Red’in de 2022’nin şubat ayında yayınladığı güncellemeyle Cyberpunk 2077’yi değiştirdiğini belirtmekte fayda var. Cyberpunk 2077’nin Phantom Liberty isimli güncellemesiyle ilgili yeni detaylar da yakında paylaşılacak. Bu güncellemenin yıldızı ünlü oyuncu Idris Elba olacak.

Netflix The Witcher dizisine beşinci sezon onayı verdi

The Witcher serisine Netflix de büyük yatırım yapıyor. Dizinin beşinci sezonu kısa süre önce onaylanmıştı. Bu noktada üçüncü sezonun bile henüz yayınlanmadığını belirtmekte fayda var. Üçüncü sezonun ardından dizide başrol olan Geralt karakterini Henry Cavill’in yerine Liam Hemsworth canlandıracak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER