Eğlence

EA yeni nesil The Sims deneyimi için ilk bilgileri paylaştı

the sims project rene

EA, The Sims 4’ün çıkışından neredeyse 10 yıl sonra yeni The Sims oyunu hakkındaki ilk bilgileri paylaştı. The Sims 5 adını kullanmayan ve Project Rene’yi duyuran şirket, bunun yeni nesil The Sims oyunu ve yaratıcı platformu olduğunu belirtti. Henüz geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olduğu anlaşılan The Sims Project Rene için şirketten yapılan resmi tanım şu şekilde:

“Oyun The Sims’in özüne sadık kalacak. Ancak aynı zamanda oluşturulan karakterlerin düşünce ve hareketlerinde bir evrimi tetikleyecek. The Sims’i daha fazla oyun, yaratıcılığı artıracak yeni araçlar ve anlamlı hikayeler anlatma yeteneğiyle yeniden tasarlayacak. Project Rene ile oyuncular tek başlarına veya başkalarıyla birlikte oyun deneyimini yaşayabilecek. Ayrıca destekleyen farklı cihazlar üstünde oyunu oynayabilecek.”

The Sims’in kreatif başkan yardımcısı Lyndsay Pearson, Project Rene’yi “Önümüzdeki birkaç yılki yolculuğumuzun başlangıcı” olarak tanımladı ve şu ifadeleri kullandı: “The Sims’in nesiller boyunca oyuncuları çeken temelinden hareket ederek yeni deneyimler yaratmak için sınırları zorlayacağız. Oyunun geliştirme sürecinde ilerledikçe ve önemli noktaları geride bıraktıkça sizinle paylaşacağımız daha fazla şey olacak.”

the sims project reneThe Sims Project Rene duyurusu seri için ilginç bir zamanda geldi. 2014’te yayınlanan Them Sims 4, 18 Ekim itibarıyla ücretsiz olarak oynanabiliyor. Böylelikle serinin daha geniş bir kitleye ulaşması hedefleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER