The Sims 4 ücretsiz oluyor

The Sims 4 PC için yayınlanmasından neredeyse 8 yıl sonra ücretsiz hâle geliyor. 18 Ekim’den itibaren oyunun yayıncısı EA, ana oyunun Mac, PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X’te oynamak isteyenlerden para almayacak.

Oyunun ana sürümünü satın almış olanlar veya 17 Ekim’den önce satın alacak olanlara ise Desert Luxe Kit isimli paket hediye edilecek. Bu paket güney batı çöllerinden ilhamla tasarlanan eşyaları oyunculara sunacak.

EA oyun için şimdiye kadar 12 adet genişleme paketi yayınlamış durumda. Oyun için hiç para vermeyenlerin oyunu 2022’de de oynanabilir kılan pek çok unsurdan mahsur kalacağını hatırlatmakta fayda var.

Örneğin, Kediler & Köpekler paketi olmadan oyunda bir evcil hayvan edinmek mümkün olmuyor.

The Sims 4’ün ücretsiz hâle gelmesi nedeniyle EA tarafından yapılan açıklamada, oyunun geliştiricisi Maxis’in oyuncular için yeni ve anlamlı deneyimler geliştirmeye kendisini eskisinden daha fazla adadığını belirtti. EA ve Maxis, 18 Ekim’de oyun hakkında YouTube ve Twitch üzerinde bir canlı yayın yapacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun