The Persistence sanal gerçeklikte ortak hareket etmeye imkân veriyor

the persistenceSanal gerçeklik oyunlarının büyük bir çoğunluğu birden fazla kişinin oynamasına ya da izleyenlerin de keyif almasına uygun değil. Ancak oyun stüdyosu Firesprite, bu durumu değiştirmeye talip oluyor. Şirketin PlayStation VR için hazırladığı The Persistence, mobil uygulaması ile yakındaki arkadaşların oyun haritasını görmesine izin veriyor.

Böylelikle arkadaşları oyuncuları yönlendirme imkanına kavuşuyor. Oyuncular arkadaşlarından gelen yönlendirmelerle oyunda hayatta kalmaya çalışıyor.

The Persistence tekrara yer vermemesiyle de dikkat çekiyor

Oyunun dikkat çekici yönleri, ortak hareket etmeyi mümkün kılan mobil uygulamasıyla sınırlı kalmıyor. Oyunun ana sahnesi olan makus talihli gemi, her yeni yaşamla birlikte yenileniyor. Dolayısıyla oyunu bellekten oynamak mümkün olmuyor. Çıkış tarihi henüz belli olmayan oyun, açıklanan özellikleriyle şimdiden heyecan vadediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...