The Internet Arcade 900 klasik oyunu tarayıcıya getiriyor

the-internet-arcade-031114

Oyun denince pek çok kişinin aklına PlayStation 4 ve Xbox One gibi yeni nesil oyun konsolları ve bu konsollar için hazırlanan oyunlar geliyor. Ancak klasik oyunların alıcısı olan bir kitle varlığını sürdürüyor. The Internet Arcade sayesinde atari salonlarındaki makinelerde oynanabilen 900 oyunu internet tarayıcısı üzerinde oynamak mümkün hâle geliyor. Bilgisayar geçmişini koruma amacıyla hareket eden Internet Archive tarafından hazırlanan The Internet Arcade, geçtiğimiz yıl yayınlanan klasik konsol emülatörünün devamı olma özelliğini taşıyor.

The Internet Arcade yazılımcı Jason Scott ve JSMESS emülatörünün arkasındaki ekibin birlikte yürüttüğü etkileyici kodlama faaliyetlerinin zirvesini oluşturuyor. Ortaya çıkan sonuç ise fazlasıyla dikkate değer bir özellik taşıyor. Klavyeyle bazı oyunları oynamak kolay olmasa da, projenin genişliği alkışı hak ediyor. Oyuncular 5’e basarak makineye jeton atarken, 1’e basarak tek kişilik oyun seçimi yapıyor. Yön tuşları hareketi sağlarken, ALT tuşu da aksiyon tuşu görevini üstleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...