The Callisto Protocol yaması PC’deki performans sorunlarını çözmeyi hedefliyor

The Callisto Protocol için farklı kaynaklarda oyun incelemelerinin yayınlanmasından hemen sonra, geliştirici Striking Distance Studios, PC sürümünün takılma sorunlarını gidermek için bir yama yayınladı. Oyun stüdyosu, düzeltmenin performansı artıracağına söz verdi ve bir dizi ek güncellemenin de yolda olduğunu ekledi.

Oyun piyasaya sunulduğundan beri PC oyuncuları, The Callisto Protocol‘ün performans sorunları hakkında şikayetlerini iletmek için YouTube, Reddit ve diğer çevrimiçi forumlara yöneldi. Steam’de, oyun şu anda yaklaşık 10 bin oyuncu incelemesinden sonra “karma” bir puana sahip ve olumsuz gönderilerin çoğu oyunun teknik eksikliklerinden şikayet ediyor.

Digital Foundry, oyunla ilgili son videosunda sorunları detaylandırdı. Yayın organına göre, The Callisto Protocol gölgelendiricilerini önceden derlemiyor. PC’de bir Unreal Engine 4 oyunu için bu büyük bir hayal kırıklığı oluyor. The Callisto Protocol neredeyse her yeni varlık sunduğunda veya ilk kez bir şey gösterdiğinde, oyuncular daha eski ve daha az güçlü CPU’lara sahip bilgisayarlarda daha kötü bir etkiyle birlikte çok büyük takılmalar bekleyebilir.

İlk yamanın gölgelendirici derleme sorununu ne kadar düzelttiğini söylemek zor. Bazı Twitter kullanıcıları çok büyük bir fark olduğunu bildiriyor, ancak sorunun tamamen çözülmediğini unutmamak gerekiyor. Güncellemenin performansı nasıl etkilediğini belgeleyen birkaç YouTube videosunu izlerken çok sayıda küçük takılmalar görebilirsiniz. The Callisto Protocol‘ü PC’de oynamak istiyorsanız, en iyisi oyunu satın almadan önce beklemek olacaktır.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun