Tesla sürücüsüz araba teknolojisi için eski Apple çalışanını transfer etti

tesla surucusuz araba

Tesla sürücüsüz araba teknolojisini geliştirme konusundaki ciddiyetini, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirdiği bir işe alımla bir kez daha ortaya koydu. Şirket tarafından Electrek’e yapılan açıklamada, deneyimli işlemci tasarımcısı Jim Keller’ın Autopilot donanım mühendisliği ekibini yönetmek için Tesla’ya katıldığı belirtildi. AMD’nin bazı kilit mimarilerinin altında imzası bulunan Keller, Apple’ın A4 ve A5 işlemcilerini geliştiren ekibin de üyeleri arasında yer alıyor. Söz konusu işlemciler, orijinal iPad ve Apple TV’de de kullanılmıştı.

Keller’ın geçmişi, Tesla için de özel işlemciler tasarlayacağı anlamına gelmiyor. Ancak otomobil üreticisi, Keller’ın düşük güç tüketimi üzerine tasarım uzmanlığına dikkat çekmek dışında bir ipucu vermekten kaçınıyor.

Keller’ın yetenekleri itibarıyla Tesla gibi bir şirket için çok uygun olduğu söylenebilir. Otonom araba teknolojisinde kısıtlı bir alanda fazlasıyla yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyuluyor. Buna ek olarak, ortada donanımın çözümüne katkı sağlayabileceği çok sayıda problem bulunuyor. Keller’ın katkılarıyla Tesla Autopilot kısıtlı kullanılan bir seçenek olmaktan çıkıp standart bir özelliğe dönüşebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...