EğlenceUlaşım

Tesla Steam entegrasyonuyla otomobillerine binlerce oyun getiriyor

tesla steam

Tesla CEO’su geçtiğimiz şubat ayında Steam’i şirketin otomobillerine getirmek için çalıştıklarını açıklamıştı. Söz konusu destek sonunda en yeni Model X ve S’lerde kullanıcılarla buluşturuyor. Paylaşılan tanıtım videosunda Tesla Steam Beta sürümünü araç içi bilgi ve eğlence sisteminde çalıştırıyor.

“Yeni” Model S ve X’ler ile bu araçların “Plaid” versiyonlarının kastedildiğini belirtmekte fayda var. Söz konusu otomobillerin teslimatı 2021’de başlamıştı. Her iki otomobilde de AMD’nin RDNA 2 GPU’su mevcut. Bu grafik işlemci biriminin PlayStation 5’te ve AMD’nin Ryzen çiplerinde kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Tesla bir süredir kendi oyun kütüphanesini geliştirmek için çalışıyor. Şirketin otomobillerinde sunduğu oyunlar arasında Cuphead, PUBG Mobile ve Fallout Shelter gibi popüler seçenekler bulunuyor.

Tesla Steam entegrasyonu dışında başka yenilikler de sunuyor

Steam entegrasyonuyla Tesla bu kütüphaneyi çok daha hızlı şekilde geliştirme imkanına kavuşuyor. Steam sayesinde binlerce oyun yeni Tesla Model X ve Model S’lerde oynanabilir hâle gelecek.

Tesla Steam entegrasyonunu getiren güncellemeyle otomobil sahiplerine Apple Music entegrasyonunu da sunuyor. Birden fazla otomobilde eş zamanlı olarak Işık Şovları programlamayı mümkün kılan güncelleme, kabin kamerasına da Tesla uygulaması üzerinden bakmayı mümkün kılıyor.

İLGİLİ HABERLER